בגללכם הפרצוף של המדינה נראה ככה!

תתבישו! מי אתם בכלל?! אנחנו הקמנו את המדינה!"

כך הטיח בפיסבוק אדם, הרואה עצמו "שמאלן", במגיב המתגורר בהתנחלות.

מי הקים את המדינה זו שאלה היסטורית מעניינת, אבל מגוחך לטעון אותה כטיעון בוויכוח – כאילו מפלגות וזרמים היום – הם המשך הקו של אותם אנשים שהקימו אותה.

מי שטוען, ש"אנחנוו הקמנו את המדינה", האם יש לו למשל לזיקה לציבור השומר הצעיר שרק חלקו התפכח מהסטאנילזם גם לאחר שנתגלו הפשעים כנגד האנושות?

מי אלו שהקימו את המדינה -והממשכים אותה היום?

העלייה השנייה – שקנו אדמות ביצה והרי טרשים יבשו והפריחו את השממה בלב אוכלוסיה ערבית עויינת – עם התנ"ך ביד אחת והרובה בשניה – מתוך אמונה יוקדת שהארץ שייכת לעם ישראל ?

מי ממשיך אותם היום?

המחנ"צ- שכולו רווי ברעינונות של השמאל העולמי החדש – הממומן על ידי  סורוס, מגה-מגה קפיטילסטי -וטעון כולו באנטישמיות, או שמא המתנחלים – שכל כך שנואים על ידי המפלגות של "ממשיכי" תנועת העבודה?

מי הם ממשיכיו של בן גוריון ?

יושבי המקיאטו בתל אביב, שחולמים היום על היותנו "עם ככל העמים" – מושג מופשט מאין כמוהו, שאין לו שום התממשות במציאות משום שאין בנמצא ולו עם אחד – שהוא ככל העמים-  או תושבי עיירות הפיתוח – שעובדים בחקלאות ועדיין מפרחים את נגב בעיקבות בן גוריון – הנחשבים ל"אספסוף שלא מבין שביבי דופק אותו ומצביע לו שוב ושוב כמו מוטומטם"?!

מי הם ממשיכי הציונות ומפריחי המדינה?

מקים העמותה למען זכויות המסתננים במימון קרנות זרות, או בעל החממות שנזרק מחבל עזה כדי שהחמאס יוכל לפריח טילים על אדמה נקייה מיהודים – נזרק, ומתחיל בנחישות, מראשית?

מי אתם חושבים שאתם, שושלת מקימי המדינה?

אנשי הצבא שמוצאים בו היום "סממנים פאשיסטיים"? אתם המשכו של אותו פלמ"ח ששר "סירסנוך יא מחמוד"?!

הלוא היום, כל אחד מגיבורי הפלמ"ח היה נחשב ללאומן פאנט. ובצדק – זה מה שהם היו – ובזכותם – בזכות הקרבתם – אפשר היום לשבת בתל אביב על מקיאטו – לקטר על ממשיכיהם של מפריחי השממה, על ממשיכיהם של הלוחמים של צבא ההגנה -על ממשיכהם של החיים מחוץ למרכז ה"סלוני" הנהנתן והרדוד.

מי אתם , הממשיכים של בוני המדינה? האידיאולוגים והאינטלקטואלים העקרים והמטיפים בשער? הפועלים שבנו את המדינה העיפו את האינטלקטואלים ואת האידאולוגים מכל המדרגות – בזו להם וצחקו על הדיבור הגבוה של הפוליטרוק שהגיע "לדבר ציונות".

מי אתם, ממשיכי דור המיסדים? טהרני המוסר שלא מסוגלים להבחין אפילו בין תרבות שמקדשת חיים – לתרבות המקדשת את המוות – המוות שלה – והמוות שלנו? מי אתם, ממשיכי המייסדים, שראו בכיבוש האדמה, כיבוש העבודה, כיבוש הארץ – מצוה קדושה? שהקימו יישובים תחת השמות "רמת הכובש" "עין הכובש" "הכובשים".

אתם, הרואים עצמם שייכים לנצר הכובשים, אלו שכבשו את השטחים, שממשלתם טענה – "עדיף שטחים ללא שלום מאשר שלום ללא שטחים" – מי ממשיכיהם, אם לא הימין- שאולי חלק מתומכיו הגיע באוניות כמה שנים יותר מאוחר ממשפחותיכם – מארצות ערב שמהם נזרקו משום שפה משפחתיכם הקימו לעצמם מדינת האדם הלבן?

תומכי הימין של היום – הם יורשיה של הציונות, הממשיכים האמיתיים. הם אלו שהיישוב הותיק חינך אותם לערכים הציוניים הנכונים ורק שכח לחנך את בניו שלו.

אין לאף אחד זכות לטעון להיותו ממשיך האבות המייסדים מתוך היותו נצר לגדולים. גדולב, כפי שאכן ברור עתה – לא עוברת בדם. גם מפלגות לא ממשיכות את הקו שלהן. מפלגת העבודה לשעבר (ששינתה אפילו את שמה!) בוודאי אינה ההמשך של המיסדים ולהפך: השמאל הותיק היום נושא עמו את קומפלקס המבול, בשאיפה המודעת , או לא- להפיל את הדמוקרטיה – להחריב את המדינה במהפכה, ולהתחיל מחדש לייבש את הביצות.

כאילו, שבפעם הבאה "אתם" תעשו את זה יותר טוב.

ראשון 20 נובמבר 2016‏

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: