מספיק כבר לרצוח את רבין כל שנה מחדש

14908228_10208768445221396_3073427453820972464_n

בעניין עצרות לזכרו של יצחק רבין ז"ל, הגיע הזמן להודיע לכל החיים על המת, שתם עידן השילהוב המלאכותי להיסטריה קולקטיבית. זה אף פעם לא עבד. די. יצחק רבין ז"ל נרצח במהלך הסכם אוסלו אדם אחד נתפס ויושב בכלא על הרצח. אם מחנה השמאל מאמין באמת ובתמים שנתניהו אשם בכך שלא מנע הפגנות ענק וקריאות מתלהמות- מתוך המחנה שלו – אז השמאל אשם יותר ממנו בניסיונות חוזרים ונשנים לרצח ראש הממשלה הבא.

אם מישהו מתקשה לתפוס שאפילו הכרזה הזו היא הסתה גדולה יותר מכל מה שמיוחס לימין -כדאי שיתעורר מאשלייתו כאן.

ביבי לא היה יכול לצפות, שעמיר ירצח את רבין, אבל השמאל- שמפגין באותה התלהמות כנגד נתניהו כבר הרי "יודע" מהן תוצאותיה של הסתה ובכל זאת לא בוחל במחאות פרועות, שבהן נשמעים אותם דברי ההסתה ממש- ומסיבות פחות בהרבה.  המפגינים כנגד רבין היו אותם עשרות אלפי אנשים שעמדו להיות מוסולקים מבתייהם, מאדמותיהם החקלאיות מהקהילה של המשפחה שלהם – בעבור הסכם שהם ידעו, כפי שכולנו יודעים היום -שהיה תרמית של עראפת על פי הודאתו הוא.

השאלה המעניינת היא – איזו דמוקרטיה מדירה מאות אלפי אזרחים כך שמחאתם לא קיבלה שום יצוג בתקשורת – למעט עשרות איזכורים שליליים שיצרו דה-לגיטמציה מוחלטת?

איזה ראש ממשלה היה רבין , איזה שר חוץ- היה פרס – שהוא עצמו שלח את המתנחלים ליישב את השטחים – איזו מין ממשלה זו שמעלמת מזעקתם של כל כך הרבה אזרחים?

דמוקרטית – היא לא. וככל שהשמאל יטען יותר להסתה מהימין, כך ברור יותר שהיתה יותר מחאה רחבת ממדים יותר – שהתעלמו ממנה. וכשלא התלעמו – הדירו אותה בגסות.

כך, שממשלת רבין, בעזרת שיתוף פעולה מלא ומוחלט של התקשורת של הערוץ האחד – התנהלו באופן אנטי-דמוקרטי: התעלמות, השתקה, דמוניזציה, הסתה כנגד ציבור והדרה. אותם אנשים ממש, שתובעים בשם החמלה האנושית – "לראות" את האוייב, את הטרוריסט, את האמא שלו- שהיא אמא שהיא אמא – אטמו עצמם באופן מוחלט מזעקת מתנחלים – שממשלתם היא זו ששלחה אותם להתיישב במקום כשרצתה וכשלא היה יותר נוח- פשוט הפנתה את הגב והפכה אותם לאוייבי העם.

האשמה ב"הסתה" – היתה תירוץ להדרת המחאה. אלא שהסתה לא נחשבה לקריטריון אל מול ההסתה הפרועה של הפלסטנים כנגד יהודים גם במהלך תהליך ה"שלום".

שיפוט  ללא קריטריון – הוא עריצות שרירותית. ממשלת רבין ופרס לא היתה מממשלה דמוקרטית. חכמי אוסלו אולי חשבו שהם יודעים טוב יותר מכל העם – אלא – שהרעיון הדמוקרטי בנוי בדיוק על ההבנה – שמיעוט קטן, גם אם הוא אליטיסטי, אינו מסוגל לעשות החלטות טובות יותר מכל העם.

וגם אם כן- (ועובדה, שלא) – אין לו מנדט לעשות את ההפך ממה שהעם היה מחליט לו לא היו משתיקים את קולות המחאה ואת המוחים – והתקשורת היתה מציגה תמונה מלאה של המציאות ולא מתגייסת כולה לסייע לאותה היסחפות היסטרית, נמהרת – לאובדן העשתונות של אלו שהתפתו, משולהבים וסמוקים, לרוץ אחר שקר, שהם ידעו שהוא שקרי – ולכן הסתירו מהציבור, וגם מעצמם.

לו רק התקשורת לא היתה מסתירה את האמת המלאה סביב אוסלו, ולא משתיקה את קולות המוחים – ואילו ממשלת רבין היתה עושה את מה שממשלה דמוקרטית חייבת לעשות – להיות קשובה לעם, לטענותיו, לדרישותיו, לזעקותיו – אולי רבין לא היה נרצח, ואסון אוסלו לא היה קורה.

מחנה השמאל נהדר בלעשות חשבון נפש. בדרך כלל – לנפש של היריב.

הגיע הזמן שהשמאל ילמד באמת מלקח רצח רבין: – הסתה מובילה לרצח ראש ממשלה, עכשיו אתם יודעים זאת, ואם כן, מדוע אתם מסיתים?

לפני שנרצח ראש ממשלה – אך אחד לא היה יכול אפילו לדמיין אפשרות כזו. ככה שביבי, אם ההוא אשם, הוא אשם רק מתוך חוכמה שלאחר מעשה.

כשתקשורת בוגדת בתפקידה – מסתירה חלקים מהמציאות-  העם לא יכול לקחת החלטות מושכלות, וזה לא רק הרס הדמוקרטיה ובבגידה בזכותו של האזרח לדעת – אלא גם פעולה מסוכנת שמביאה לאסונות.

כדי למנוע בעתיד מצבים שבהם גורמי שלטון מחליטים פתאום להשתגע בשנים מבלי שלעם תהיה יכולת לאזן את הטירוף, יש לוודא שתהיה תקשורת שניתן להאמין לה. לכן חובה להקים ועדת אתיקה עיתונאית לאלתר -וגוף ביקורתי מפקח שיאלץ  את אנשי המקצוע בתקשורת לנהוג במקצוענות, לדווח על המציאות ולא לדמיין אותה מתוך עיני רוחם.

רוצח הרג את רבין. אבל מה שיצר את בעיה מלכתחילה היו ההסתה, ההדרה, יהורתה של התקשורת והתגייסותה ללייצר דיס-אינפורצמיה ולוחמה פסיכולוגית בעם שלה – כך שלא מעט טיפות מדמו של רבין מכתימים את ידי-ליידי-מקבת של העיתונאים. וגם על  ידם של פוליטיקאים שלא עשו כלום כדי לרסן את התקשורת. גם ידיו של בג"צ לא נקיות על ששתק ואישר את מחטף אוסלו בניגוד לרצון ררוב העם.

כל אחד משלושת הקודקודים הללו, הפוליטיקאים, התקשורת, בג"צ- אשמים באופן ישיר יותר ברצח רין  -מאשר נתניהו – האיש שאותו הם מאשימים.  דווקא הוא היה היחיד שפעל במתינות, כבנאומו "הוא לא בוגד!"  וניסה לשמור על ממלכתיות אל מול התפרקות הטוטלית של היצרים של  תאות בצע שלום כוזב  מאחורי גבו של העם שהיה יכול להוות גורם מרסן ומאזן.

הניחו לרבין לנוח בשלום על משכבו, וחידלו לרקד על קברו ולהשתמש בו כנכס אלקטוראלי 21 שנים אחרי שהייתם שותפים לרצח.

‏ראשון 13 נובמבר 2016‏

2 תגובות בנושא “מספיק כבר לרצוח את רבין כל שנה מחדש

הוסיפו את שלכם

 1. רשימה מגוחכת להפליא רצופה שגיאות
  הסכם אוסלו שריר וקיים גם היום והממשלה הימנית מתה מפחד שהרשות הפלשתינית תבטל אותו
  ההסתה שהייתה בכיכר ציון כשעל הבמה היה נתניהו ולמרות מחאתו של דוד לוי המשיכה והיו לה ביטויים נוראים של מוות
  לא דומה לפתח תקווה או לכל הפגנה של השמאל
  השמאל לא רוצח הראייה היא יונה אברושמי גולדשטיין רוצח ראש הממשלה ורוצח שירה בנקי הם לא שמאל
  צר לי על גיבוב שטויות והסתה בעצם הרשימה הזו לא שכחנו את רצח הכהן הגדול בידי קיצוניים ולא נשכח לעולם את רצח רבין
  אפילו בנט אמר בראיון אסור לשחרר את רוצח ראש הממשלה!!!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: