שכחו את קוד הכניסה שלהם לתבונה

ג'ודית מילר, עיתונאית אמריקאית, הממומה מהבחירה בטראמפ.

"מילר, שרק השבוע הודתה בפני שליח ynet לבחירות בארה"ב, אטילה שומפלבי, כי התקשורת האמריקנית שיחקה תפקיד בניפוחו של טראמפ, טוענת עתה כי הן התקשורת והן הסוקרים צריכים לבצע הליך של ביקורת עצמית: "תראו, הסוקרים טעו לחלוטין – כמו שטעו עם הברקזיט ועם ההצבעה על הסכם השלום בקולומביה. הם יהיו חייבים לחזור לנקודת ההתחלה, וכך גם כלי התקשורת. לא הצלחנו להבין ולהעריך, ואני כוללת את עצמי בזה, את הייאוש של האנשים שהרגישו שנותרו מאחור – והם באמת נותרו מאחור".

יהודית יקרה את מטומטמת חיסכי מעצמת את "חשבון הנפש" שכל כולו התנשאות נלעגת.

הציבור הלא משכיל הוא רק הציבור שלא עבר אינדוקטרינציה ולא שייך לדת הפרוגרסיביות ולמשמעות שהטעינה במושגים כמו "מיזוגניה" ו"גזענות" כשאת מדברת על ציבור כן משכיל, את לא מדברת על ציבור אמריקאי בכלל.השכלה, במובן של לימודים הומאניים, לא קיימת יותר. אין.

שיח הזכויות-פוליטקת-הזהויות-פרוגרסיביות-רגרסיבי מות האמת ועליית הנארטיב השקרי ביודעין – הכחידו את לימודי ההסטוריה. היום התחום עוסק בעיקר בשאלה "איך לכתוב היסטוריה" ולא – מה היו המאורעות בה.

אין אמת כל סוביקטיבי. בפילוסופיה -גם אין סובייקט.

הכל נזיל… היום לא לומדים ספרות אלא "קריאות" שונות שנועדו לגרום ליצירה להלשין על עצמה, לחלץ מטולסטוי את המיזוגניות הסמויה…

מה כן לומדים? לימודי מיגדר.

שם ממלאים את הספסלים בנשים לא חכמות מאד, ממלאים להן את הראש בתיאוריות שאולי יש בהן איזה קורטוב של תוכן סביב אינדוקרינציה קורבנית להחריד והם יוצאות משם כשהן מצויידות לחיים עם ארגז כלים שלם שמאפשר להן להאשים את כל העולם, בהכל תוך שהן צודקות מראש ומותר להן הכל- רק כי נולדו עם כוס.

הנגע האנטי- השכלתי חדר היום גם למדעים. מלמדים אותם ש כל אותם ניוטונים ואיינשטנים -עם המדע של הגבר המערבי הלבן מייצגים מוסד כוח דכאני ושוביניסטי ושבשם הרב-אנטי-תרבותיות צריך ללמד גם את תורות המכשפים האפריקאים (אמיתי! ראיתי סרטון!)

אז, יקירתי, בוגרת החוג המיותר למגדר מן הסתם – על איזו השכלה בשם אלוהים את מדברת?

ההבדל העיקרי היום בין אדם שרכש השכלה לבין מי שלא היא, שבעוד שהבור עדיין יכול לקרוא ספרים שנכתבו לפני פרץ עידן הפוסט-תבונתיות, הראשון כבר לחלוטין חסר תקנה.

את זה אני אומרת מתוך היכרות אישית וסטטיסטיקה שלא משקרת. מי שקיבל השכלה פרוגרסיבית – לא קיבל שום יידע רלוונטי לעולם- ושילם באיבוד סיסמת הגישה לשכל שלו.

נמאס כבר לשמוע שוב ושוב את אותו "חשבון נפש" – בבחירות בישראל, בברקזיט, בארה"ב של טראמפ – חשבון נפש לאחרים, נוסח "סליחה ששכחנו לקחת בחשבון כמה העם באמת דפוק"…

זה לא העם, יהודית יקרה. זו את. וקומץ האנטי-משכילים מהאקדמיה והתקשורת.

בארה"ב ישנה אוכלוסיה שלא רכשה השכלה גבוהה. ויש אוכלסיה שכן . במוסדות ההשכלה הגבוהה, האידיוט הגבוה מקבל תיאוריות על העולם, בהתאם לאופנה. שהיא היום "פוליטיקה של זהויות", עם טרמינולוגיה של התיאוריה, ויוצא משם כשהוא אפילו לא חושד- שהתיאוריה שרכש לא רק שאינה נמצאת במציאות ולא מתארת אותה – ולא מארגנת את התופעות שבה, אלא – שהיא אחת מאינספור תיאוריות אחרות שהוא פשוט לא שמע עליהם.

וכך, אנשים חסרי השכלה הם אולי נטולי תיאוריות פרשניות על המציאות -חלקם הגדול מפתח תיאוריות משל עצמו ואילו הדביל המלומד יוצא לעולם כשהוא טומטם סופנית – מבלבל בין תיאוריה לבין מציאות, מייחס בורות למי שלא מכיר את ה"תיאוריה" ומונחיה ואז נוצר האבסורד האווילי הזה שבו כותבי המאמר ה"מלומדים" לא תופסים כלל שה"עלבון" שעלב טראמפ לכאורה היה רק בתיאוריה שלהם.

ומבלי להבין זאת, הם מפתחים תיאוריה על גבי תיאוריה – הכיצד קרה שהמציאות לא התנהגה על פי התיאוריה וכמובן, יש תשובות תיאורתיות להפליא שמספקות מודלים הסבריים אינטלגנביליים על העולם וגם מעבירות ביקורת על הקלקול המוחלט של השיטה.

כפי שאמר מרקוזה בשיא הרצינות, המציאות היום כל כך מקולקלת עד שאפילו אין יותר מעמדות ככה שהמציאות לא מתאימה יותר למודל של מרקס שעל פיה מתקיים תמיד מאבק בין מעמדות.

כך המלומד האידיוט מביט על העולם דרך עיניה של תיאוריה, אלא, שכל כולה של המציאות נמצא מחוץ לתיאוריה .

וזאת – הם כבר אינם מסוגלים לראות לעולם. אורה הגדול של התבנית ההסברית לנצח תסנוור אותם מלראות כל מה שכל אדם פשוט ולא-תיאורתי רואה.

הטענות על כך שקלינטון לא נבחרה משום שנשים "ששכחו את אחוות האחיות" הוא שטותי ומרדד. אף אישה לא שכחה את "אחוות האחיות"- ליתר דיוק "חוות החיות". האחווה הזו קיימת רק בדימיון שלכן, שמניח, שלאישה אין קריטריון שיפוט עצמאי ודפוסי ההצבעה שלה אמורים להיות אוטומטיים עבור הזהה לה מיגדרית ותו לא.

כמו שאמרה אותה הספנית תומכת טראמפ: אל תזבלו לי את המוח על עלבונות. דברו איתי על הילד שלי עם הצרכים המיוחדים, ועל הקשיים הכלכליים שעברו עלי בשנות השלטון הקודם".

וכל זאת מבלי בכלל להתחיל להסביר מה כל כך מטומטם וגזעני בכל התיאוריה האימבצילת של פוליטיקה של זהויות.

‏חמישי 10 נובמבר 2016‏

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: