איך הפסקתי להיות שמאלנית נאורה והפכתי לאספסוף ימני נבער

275px-quentin_massys_030

כמה פעמים בחיים קורה לאדם, שהכל פתאום מתחבר ומתחוור לו באחת. כל הדברים שלא נראו כקשורים זה לזה – מתחברים פתאום תחת הסבר אחד פשוט וברור?
לי זה כנראה קרה אתמול – לראשונה. הבנתי דבר אחד- ובתגובת שרשרת התנהרו להם כל שאר הדברים.
זה קרה אתמול בדיוק בחצות. ישבתי כרגיל בחדר העבודה. בגלל הפיגוע הנורא בדיזנגוף, באופן נדיר הדלקתי את טלוויזיה בערוץ ישראלי ושמעתי, או שהיה נדמה לי ששמעתי שעלה ממנה המשפט "הפיגוע, שיוחס קודם בטעות לימין…"
אולי לא שמעתי נכון. אולי זה לא נאמר. אבל זה לא חשוב. כי שמעתי מספיק דברים בחיי שכן נאמרו.
כל זה החזיר אותי לשנות התשעים. אני חדלתי מלצרוך חדשות בסמוך לאחר שביבי נבחר לראשונה, במקום הבחירה "השפויה" בפרס.

החלטתי למנוע מעצמי את עגמת הנפש – כל יום היה נראה שחור יותר ויותר. נדמה לי שכותרת אחת במיוחד שלחה אותי לגלות תקשורתית. היא דיברה על האיום הסורי במלחמה על ישראל. היתה לי אז עבודה תובענית ושלושה ילדים קטנים לגדל. אמרתי לעצמי- כל עוד לא נמלטתי מכאן, לפחות שלא אספוג את השחור הזה כל יום. ויתרתי על הטלוויזיה והעיתונים והגליתי את עצמי למקומות אחרים, פנימיים יותר.

בדיעבד זה מסביר מדוע איבדתי את האהדה לשמאל. ואיך קרה שלמרות שאני שמוצניקית מבית מרקסיסטי, אשכנזיה משכילה מרמת אביב – בכל זאת מצאתי את עצמי הולכת ומתקרבת לצד של האספסוף הימני הנבער, צמא הדם, הדתי הפרימיטיבי הגזעני הלאומני

למעשה מה שקרה היה, שהפסקתי לצרוך את ההשאה ההמונית, את ההיפנוזה ושטיפת המוח שגרמו לי לחשוב כך על עמי מלכתחילה. בהדרגה ההשפעה של התרופה הפסיכוטית המכונה "תקשורת ישראלית" יצאה לי מהמחזור.

וכמו שקורה לעיתים כשמתנתקים מהסמים מעוררי ההזיות, המציאות מתחילה לחדור פנימה. זה לקח עוד 15 שנה עד שהתחלתי לחזור לצרוך חדשות. הפעם לא בתיווך אלא בקריאת מה שאנשים  בעולם הערבי ובעולם בכלל- אומרים ממש. ללא תיווך או צנזורה.

זו ללא ספק הסיבה שניצלתי מהקונספציה השגויה בעליל, שרק אנשים מסוממים קשות מאמצעי התקשורת שלנו השבויים עדיין בתיאוריות פרשניות במקום להביט במציאות – יכולים עדיין לאחוז בה.

הקונספציה שהיא מנת חלקם של 3% מהעם, "החלק האיכותי" כפי שאמר עודד בן עמי  בציטוט שקלטתי בפייסבוק – אך שהיא הקונספציה של כמעט מאה אחוזים של אנשי התקשורת ( והאקדמיה, והמשפט) גורסת – שהאויב האמיתי לשלום במזרח התיכון הוא הימין הישראלי.

שלולא הימין צמא הדם – כבר מזמן היה פה שלום.

אדם מביט בהסטוריה צמאת הדם של האיזור עוד לפני שהתחילה פה מדינת יהודים, בכל ההתנהלות של ערבים מאז שקמה המדינה. בכל ההתנהלות של מוסלמים בכל העולם, אדם קורא את ספרי הלימוד מקפיאי הדם של תוכנית הלימודים הפלסטינית, אדם שומע את התבטאויותיהם של המנהיגים שלהם, כמו גם את ההצהרות שלא משתמעות לשני פנים של מנהיגי איראן בנוגע לשאיפה לחיסול ישראל. את האנטישמיות המוחצת של התנהלות האו"ם – ואין לו תיווך.

אין לו אברמוביץ שיתרץ כל שונא ישראל ויסביר מדוע, למעשה, ישראל היא האשמה. ליתר דיוק, ה97% הימנים שבה, שמוציאים שם רע לכל הישראלים

זוהי אכן הקונספציה של התקשורת: האספסוף שבחר בנתניהו- הוא אחראי לכל הרעות החולות. הקונספציה אומרת, שהאוייב הוא לא האוייב, זה שאומר שהוא אוייב, שפועל כמו אוייב, שהורג כמו אוייב ומתוך הכרה מוחלטת בצדקת דרכו. לא. האוייב של ישראל הוא ממשלת ישראל, ועם ישראל ברובו. זה מה שהקונספציה אומרת

קונספציה, מטיבה שהיא מלבה את עצמה. ובמיוחד כשהיא שגויה.שלא לדבר על – סותרנית.

קונספציה זה גם משהו שלאנשים קשה לוותר עליו. הקונספציה הזו הגיעה למימדים של דת: לא ניתן להפריך אותה. כל אירוע שלכאורה מאושש אותה, מאושש אותה. כל אירוע שלכאורה מפריך אותה – יגיעו בעקבותיו אלפי מילים מלומדות מתוך מאמרים ופובליציסטיקה – שיבארו, יתפלפלו ויסבירו – מדוע הוא למעשה משמש כהוכחה נחרצת לצדקת הקונספציה

כך, טובי המוחות (לשעבר) בארץ חוללו מציאות שלמה שרובה ככולה מתוך מוחם הקודח. ואז עברו לגור בה. רק כך ניתן להבין את המטורללות המנותקת מכל מציאות של פרשני המציאות.

מאחר שהקונספציה אומרת שהעם הישראלי הוא פרימיטיבי וצמא דם. ולא, חלילה, הערבים שוחרי השלום שודאי ישנם כאלה. כי מה? כו-לם תומכי טרור? (94% למעשה , בקרב פלסטנים) זו הכללה גזענית! ובכן מאחר שכך , שהציבור הישראלי הוא מצא הדם – יש לו בוודאי מסיתים. ייה זה אך הגיוני.

ההסתה היא נושא מטורלל בפני עצמו: מצד אחד, קל לראות מהי הסתה: כשרואים איש דת מוסלמי מנופף בסכין ומצווח ככרוכיה במסגד אל אקצא, בפנים מעוותות משיטנה, כשקוראים סיפורים לגיל הרך, שבהם עובר מתחנן לאימו שתשאר בחיים רק עד שיצא לאוויר העולם ויוכל להרוג יהודים, כשילדים קטנים מעודדים לשאת בתוכניות חינוכיות לילדים דקלומים שמביעים שאיפה למות כשאהידים תוך רצח יהודים. אדם מבין , הסתה מהי.

אלא שהקונספציה מעודנת ואנינה מכדי לראות את הזוועה הזו. הרי לדעת את האמת על הערבים – זו בבחינת גזענות. אני יכולה להבין זאת. עולה ממנה הפרימיטיביות הרצחנית של המוסלמים. לא נעים בכלל. אני אפילו לא מנסה להיות אירונית פה

שלא לדבר על זה, שזה סותר את הקונספציה. והגנה על הקונספציה זה ערך עליון. חשוב יותר אפילו מעצם ההשרדות.

לכן, הסתה תחשב מעתה רק מה שהימין, שממשלת ישראל, שביבי – עושים.

וכך הקונספציה עשתה מהלך מעניין – חיווטה את המציאות לתוך מעגל: מאחר שאנחנו "יודעים" שהימין מקור כל רע, אז כל מה שהימין אומר – רע. ובכל רגע שהימין אומר דבר מה משכנע, כלומר, מסוכן – הרי שזו הסתה.
משמע: אנחנו בעד דמוקרטיה אלא שכל מה שאתה תאמר כדי לשכנע בצדקתך – אנו נכנה זאת "הסתה".

ועתה, מאחר שהימין מדבר לא מעט, כלומר, אינו חדל מלהסית, הציבור של הקונספציה הופך להיות יותר ויותר מפוחד. שהרי, הסתה במימדים שכאלו – חייבת להתפרץ באופן כלשהו. הגיוני.

לחשש הזה היו אמנם מעט מאד אישושים במציאות. אבל כפיצוי לקונספציה – גם ההוכחות הללו חווטו מעגלית: נרצח ראש ממשלה. זה דבר רע, הימין הוא רע- לכן – הימין בהכרח רצח את רבין.

אין מוצא מהקונספציה – כי היא מעגלית. היא תמיד תשמר את עצמה. ולעזאזל פופר (קרל, לא עמי) עם תיאורת ההפרכה שלו.

ומה עושים עם הפחד – בתוך העולם המדומיין של הקונספציה?

יש לשער – שבשלב שכזה – הקונספציה מייחלת להוכחה מוחצת. הקונספציה, שכל כולה היא בגידה במציאות, פונה לפתע אל המציאות עם משאלת לב: אנא, מציאות, ספקי לנו אירוע טרור מובהק של אנשי ימין, למען שסוף סוף "כולם יבינו", כולם "יתפקחו" ויראו את המציאות (המדומה) שבתוכה אנחנו חיים. (שבתוכה הם, ללא ספק, חיים)

כשמבינים את הקונספציה, מבינים כבר כל סתירה מהדהדת, כל התבטאות "צבועה" של התקשורת, של מנהיגי השמאל, של הנשיא, כל אלו מצאו עצמם לכודים בסבך הקונספציה: כך כל זב חוטם בשמאל מנבל את פיו מתוך שיטנה עמוקה כלפי "מנשקי המזוזות מוכי השנאה", איך ירי על מחבל שמוציא להורג יהודי ללא הבחנה – הופך להיות הוצאה להורג של ערבי בדם קר.
איך שמפעל פעיל של צנזורה של עיתון הארץ, שהוא חלק נכבד בחרושת השקרים כנגד ישראל – דרש מהצבא ונענה – להוציא את הספר "תעשיית השקרים" של בן דרור ימיני מרשימת הספרים – ובה בעת מזדעק "צנזורה! יום שחור ל"דמוקרטיה"" כאשר שר חינוך מתערב בבחירת ספרים במערכת החינוך.

איך שאמנית מייצג מטורללת שמחרבנת על הדגל ועל השואה היא קורבן של מדינת משטרה כאשר באותה נשימה קוראים להכניס לכלוא מתנחלים ולהוציא מהם בעינוים הודאה על כך שכולם יחד שרפו את המשפחה בדומא.

זה מסביר מדוע כאשר אדם יורה ללא הבחנה ביהודים – הקונספציה מזדעקת לגנות כל מי שמנחש, מתוך היותו גזען – שמדובר בערבי  ותובעים שלא "לקפוץ למסקנות" כל עוד לא נשלם תהליך הבירור המשפטי. בעוד שרגע אחרי הטרור בדומא – יוצא נשיא מדינת ישראל לעולם -ולא פחות – מודה בשמי שלי, ובשם כולנו – שבחרנו בדרך הטרור…

זוהי הקונספציה. הקונספציה הקדושה- שיש להגן עליה בכל מחיר ולשמר את קדושתה מפני האספסוף צמא הדם, שאפילו לא ידע, שהוא כזה.

הקונספיה היא מושלמת כי היא מעגלית ולא נחוצה לה מציאות, אשר היתה אולי יכולה לסתור אותה.
הקונספציה אומרת – שאת רוצחת. שאתה רוצח. וכאשר אתם תאמרו בצדק- זה לא נכון – לא רצחתי. הם יאמרו : אנחנו מסרבים, מתוך אנינות, להאזין לרוצחים כמוך.

כי הקונספציה תמיד תאמין רק לעצמה. אפריורית ובדיעבד.

את הקונספציה הזו, הקונספציה משווקת לכל העולם. ולאחר מכן, כשהיא מגיעה מעולם בחזרה, זו הוכחה לצדקת הקונספציה.

כך, הקונספציה שרואה בישראל מדינת אפרטהייד פאשיסטית וגזענית – מצליחה למרות זאת להיות מוכת תדהמה ממש – כאשר שר החינוך תומך בהוצאת ספר על רומן "בין גזעי" מחומר הלימוד. ואף אחד לא שואל – אם אנחנו כל כך גזענים – על מה התדהמה?

לאחר מכן, מערכת שיווק משומנת מוכרת לעולם הצמא לידיעות מכפישות על ישראל – את הידיעה המרעישה- שמדינת האפרטהייד אכן אוסרת להכריח ילדים במערכת החינוך לקרוא ספר על "התבוללות" ( מילא, זה כנראה לא. אבל נתפס ככזה) – ואז הקונספציה חוגגת על "נזק להסברה הישראלית" מאחר שמהדורות בעולם – עולם שהפך כה משעמם עד כדי כך – שמהדורות נפתחות עם הידיעה המרעישה שמוכיחה שהיהודים הגזעניים – אכן גזעניים …

חומר לוהט ממש: אין יותר דברים מעניינים בעולם , דבר אינו קורה בו, למעט נימוק מועצה פדגוגית על פסילת ספר מרשימת קריאה במשרד החינוך הישראלי…

מה שלא מעניין אף אחד, למשל, הוא האופן שבו בתי ספר של האו"ם – מרעילים מתודית את ילדי עזה – והופכים אותם לחלק מתעשיית הפצצות האורגניות, שיתרונן הגדול על פני פצצות לא אורגנית הוא – שהם מיוצרים ומתרבים מעצמם.

וזה מה שפתאום אני הבנתי

אני הבנתי, שההתנתקות שלי מאמצעי התקשורת כתוצאה מהאכזבה המרה מבחירתו של ביבי – הצילה את התודעה שלי מפני הקונספציה.
ומתוך כך – ממבט מחוץ לקונספציה – אני מוכרחה לומר שאלוהים -אתם שם בקונספציה – אין לכם שמץ של מושג עד כמה שאתם נשמעים מטוררלים, מטומטמים , נטולי בינה.

לכם המילים, לכם כושר הביטוי, לכם המקרופון.
רק המציאות היא זו – שחסרה לכם – ובמלואה.

1.1.2016

14 תגובות בנושא “איך הפסקתי להיות שמאלנית נאורה והפכתי לאספסוף ימני נבער

הוסיפו את שלכם

 1. פוסט חשוב ביותר! נפלא. גם אותי שאלו איך אני ימני. חשבתי שזה קשור לכך ששנים רבות לא שמעתי חדשות או אקטואליה. כנראה לא הייתי היחיד.
  תודה!

  Liked by 1 person

 2. הקונספציה לא תהווה מעגל מושלם ללא שתכירי בכך שהביילניזם הישן שהביא עלינו את אוסלו, ואת היית אזרח נאמן בשרותו, הוא הבסיס האידאולוגי הרעיוני והאמוני לאותה קונספציה. ומכאן אם ותנתחי את גב"ח הישנה והיפה ….. אולי אוסלו ז' לא יתפוצץ על אזרחי ישראל.

  אל תתנו לביילניזם לנצח. זה הורג.

  Liked by 1 person

  1. כן. חשבתי שזה היה הדבר הנכון. בזמנו. גדלתי על הרעיון שישראל חייבת להפוך כל אבן בדרך לשלום, כמובן מאליו שאין לערער עליו. אבל גם בואו לא נשכח, שרבין הבטיח בזמנו שאם לאחר מכן ישלח ולו טיל אחד או מחבל אחד משטח פלסטין לישראל – פלסטין תהפוך למגרש גולף. עדיין ממתינה.

   אהבתי

 3. האיסלאם
  "איש דת מוסלמי מנופף בסכין ומצווח ככרוכיה במסגד אל אקצא, בפנים מעוותות משיטנה" הו לא הבעיה הקשה שלנו. במטותא ממך. קריאה בקוראן הי ההסבר הטוב ביותר ל'קונספציה' באיסלאם.(לדידי יש הקבלה מדהימה בין השתיים, הקוראן ןהביילניזם). יש לקרוא עם 3 פרושים פתוחים. סורת הפרה אומנם היא אחת המתונות אבל את ה'קונספציה' היא מסבירה טוב.

  Liked by 1 person

   1. ואז יאמרו לך החכמים: ואצלנו אין קיצונים? ואצלנו אין "שפוך חתמך על הגויים"?! אנשים לא מבינים שהקוראן חי וקיים בתוך התרבות הזו כאילו עדיין המאה ה-7 לספירה

    אהבתי

 4. גלי, ראשית תודה על התובנות וברכות על היציאה מההקפאה. אך אני עדיין לא מצליחה להבין איך קבוצה של אנשים שמזהים עצמם כבני העם הזה, באופן מודע וכביכול בהכרה ( ולא חשוב על איזה סמים הם נמצאים באותו זמן) חותרים להשמדת עמם וארצם. לא קולטת , לא מבינה .

  Liked by 1 person

  1. בסביבה שלי החינוך שקיבלנו היה שמי שמאיים יותר על המדינה זה הימין, הדתיים והמתנחלים- חבורה אלימה, גזעניתת ומסוכנת שתחריב פה את הכל. . ערבים ומוסלמים לעומת זאת היו האחר שהוא בדיוק כמני וכמוך… ומי שחשב אחרת נחשב גזען פרימטיבי כך שלא הרשית לעצמך לחשוב אחרת גם לבד בבית., בשקט. זה לא היה נגד ישראל, אלא הבחנה שגויה בשאלה מיהו האוייב.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: