הסכנה לדמוקרטיה היא ממשית, מיידית ומוחלטת!

483905-54.jpg

אמרתי לא מעט פעמים שמרגע שאהרון ברק המציא את המושג שכל כולו מרמה: "דמוקרטיה מהותית" – משמעות הדבר היא שהימין אינו לגיטימי יותר בדמוקרטיה. האירוניה היא, שמפלגת "הבית היהודי" שמחזיקה הן את תיק המשפטים והן את החינוך – היא זו שאיפשרה את זה.

מרגע שבנט הרשה לסוס הטרויאני הזה "דמוקרטיה מהותית" להכלל כחומר בבחינות הבגרות – הוא קבר למעשה את הלגיטימיות של מפלגתו שלו, ולקח איתה יחד את הליכוד.

בבחירות הבאות ישתתפו מאות אלפי בוגרים צעירים שעבורם הליכוד יחשב לפאשיזם מתוקף הגדרה ממש (ורק מתוקף הגדרה.  זה המחטף של אהרון ברק, שהמציא את המונח שאין לו אח ורע בעולם)
אבל למרות שההגיון אכן הצביע על כך, התקשיתי להאמין לעצמי. לא היה לזה הד משום מקום, לא שמעתי אף אחד מתרגש מהמחטף השערורייתי הזה, ובהעדר אישור, או לפחות הכחשה, הרגשתי שאולי אני מהדהדת את עצמי בתוך החלל הריק שנמצא רק בין שתי האוזניים שלי.

אלא שעכשיו, כשאני שקועה כולי בלבלוע את כתבי ז'בוטינסקי, חיפשתי מונח כלשהו ואיכשהו הגעתי למסמך עכשווי של המכון ל"דמוקרטיה", שאחד מכותביו, אגב, הוא לא אחר מאשר עמיר פוקס – ממקימי  "הליכודניקים החדשים" – קבוצה של שמלאנים ש"מקיאים קצת בפה" ומתפקדים לליכוד כדי להשתלט עליו מבפנים. (ספר לנו קצת על "דמוקרטיה" פוקסי!)

תראו את פיסת הדומן הזו שפותחת את המאמר:

"בשנים האחרונות מתבססת בישראל בהדרגה הטענה שהדמוקרטיה במובנה המהותי, דהיינו זו שמעבר למובן הפורמלי של שלטון הרוב – זכויות אדם, שוויון וליברליזם – היא "ערך של השמאל". במילים אחרות, הציפייה היא שאדם שמחזיק בהשקפות "לאומיות" ו"ביטחוניות" לא יהיה מחויב לזכויות אדם, שוויון ליברליזם, ומכאן שמי שכן מחויב להם אינו יכול להיות "ימני".

עכשיו אני רוצה שתבינו. משמעות המשפט הזה היא, שאם ישראל היא דמוקרטיה, אז הימין אינו חוקי.
חד וחלק.

עוד לא קראתי את המאמר כי נהיה לי אדום בעיניים, אבל הבנתי כבר שהמאמר משמתמש בז'בוטינסקי (מין הסתם על דרך המירמה, כי כותבים ישרים אין פה) כדי לטעון שהימין "יכול" להיות לגיטימי – אם רק ילך על פי הפרשנות הזדונית של הכותבים "בעקבות" ז'בוטינסקי והפוך למעשה לחסיד זכויות אדם – משמע – הכותבים מצאו דרך להתיר  לימין להיות לגיטימי – אם רק יהיה שמאל קיצוני. (שיח זכויות אדם הוא שיח אנטי לאומי – כי עיקר העיניין במדינת לאום הוא שהיא יכולה לתת זכויות אזרח – ולהעדיף את  האזרח על פני מסתננים, אוייבים ומחבלים)

אז תקשיבו, רבותי. "בשנים האחרונות ל א  מבססת בהדרגה הטענה שהדמוקרטיה במובנה המהותי…" בשנים האחרונות קרמיצר ופוקס מהמכון ל"דמוקרטיה" מקדמים מחטף – על ידי שקרים, מניפולציות וזריעת חול בעיניים.

לכל מי שיש לו קשר או נגיעה או קירבה למישהו במדינה הזו שיש לו שליטה במשרד המשפטים, החינוך ומשרד ראש הממשלה אנא העבירו בדחיפות את המסר הזה כי תוך רגע קט בלבד – השקר ש"דמוקרטיה מהותית מתבססת.." יהפוך לאמת קשה ומרה.

ויש לזה עוד השלכות – כי לא רק שהשמאל ייחשב לזרם היחיד שאינו "פאשיסטי" אלא אנחנו, אני ואתם – עלולים למצוא את עצמנו נרדפים ממש על ידי השלטונות – כמו שבכל "דמוקרטיה" – הפאשסטים הם אוייב הדמוקרטיה.
וזה בדיוק מה שהמשפט הזה אומר!

את המכון לדמוקרטיה חייבים לסגור, כי מי שמוציא משפט כזה הוא או שקרן או אוויל. ויש להניח שכל אחד מהכותבים עונה לאחד מהתארים.
ולפחות אחד מהם הוא אדם שיזם השתלטות של מתנגדי הליכוד – לתוך הליכוד. שזה פוטש ממש כנגד הדמוקרטיה ואם אינו נחשב פלילי ממש זה יהיה רק בגלל שעוד כמה חפרפרות במממשלה מונעים חקיקה כנגד הפיראטיות הזו – שהופכת את ההצבעה שלכם בבחירות לפארסה נלעגת
וזאת בזמן שהמנוולים האלה זועקים בחוצפתם כאשר ראש הממשלה כשר תקשורת מתערב בהקמות או סגירות של תאגיד

ראו את פוקס "חוקר" דמוקרטיה – מנסה לשנות רטרואקטיבית את מושג הדמוקרטיה תוך האשמת "חוק הלאום" ב"ניסיון לשנות את ההגדרה הבסיסית של מדינת ישראל", תוך שהוא ממציא את הקביעה האבסורדית כאילו  שקיימת חקיקה לא חוקית. (שאכן, שמענו אותה כבר מפי אנשי בג"צ, שללא כחל וסרק – שותפים לאותו פשע כנגד הדמוקרטיה)

חוק לא חוקי זה אבסורד אפילו מעצם הביטוי אבל באופן יותר "מהותי" – משום שבדמוקרטיה (זו שאנו מכירים אותה ושהפכה פתאום ל "דמוקרטיה פורמלית" ) – המחוקק הוא זה שקובע מה חוקי. חקה היתה יכולה להוות "מטא-חוקיות" בהעדרה, אין מצב ענינים בעולם, שיהיה "חוק לא חוקי". זו תרמית.  כמו  שאלוהים לא יכול לברוא אבן כל כך כבדה שהוא עצמו  לא יכול להרים אותה כך מחוקק לא יכול לחוקק חוק לא חוקי. ברור?

אין פה פתח לפרשנויות. יש פה אולי פתח לעוד תרמיות.

יוצא כך, שהמחוקקים מחוקקים את החוקים, ועמיר פוקס ודומיו יקבעו  אם החוקים – חוקיים.

כל עוד אנשים פה יקנו את הבולשיט הזה – דעת הקהל כבר תחריב בעצמה את הדמוקרטיה.

אין דבר חמור מכך!

בעריכה ב8.7.17 אני מוסיפה שיש סימנים לכך שהמושג אכן הוצא מתוך חומר הבגרות ואם כן אני מברכת את שר החינוך וכל מי שפעל לתיקון גניבת הדעת הזו. זה צעד בכיון הנכון. גניבת הדעת על ידי טפילות על מושגים תוך היפוך המשמעות שלהם חייבת להפסק או שיום אחד נמצא את עצמנו חיים במדינה שרק נקראת "ישראל" אך הלכה למעשה היא מדינת שריעה.

שזה מזכיר לי שפעם התקשרת לאורנג' להתלונן על כך שחייבו אותי על דקות שימוש ב"חבילה ללא הגבלה". נעניתי, ש:"חבילה ללא הגבלה זה רק השם השיווקי" ושלמעשה היא לא ללא הגבלה. עניתי למוקדנית, שאני שולחת לה את התשלום בצ'יק ע"ס אלף ש"ח, אבל נתתי לו את השם השיווקי "מאה שח בלבד".

דמוקרטיה מהותית זה השם השיווקי של: "לקחנו מכם את הדמוקרטיה אבל אל תדאגו. נשלוט בכם כך שנגן עלינו היטב מפני עצמכם". זה, פחות או יותר מה שזה אומר.

3 תגובות בנושא “הסכנה לדמוקרטיה היא ממשית, מיידית ומוחלטת!

הוסיפו את שלכם

  1. כותבת אמת וקולח,אבל…
    הפוך גוטה הפוך

    שני השרים היחדים, שנשכבו על הגדר בכדי לתקן עוולות שנצברו כבר 3 עשורים (את יכולה לזקוף חלק מהם לזכותך)
    הם אלה שאת בחרת להכפיש!

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: