פינוקיופתולוגיה: נעירת החמור שאינו רואה את אוזניו

הורד
בוקר טוב, עולם. מה שלום כולם?
לא כל כך טוב, האמת. מצבו העגום נחשף, למשל,  בתגובות שמקבלת שפי פז‏ (‏‎Sheffi Paz‎‏) , פעילה חברתית פוליטית למען שחרור דרום תל אביב
שימו לב למגיב הזה שאינו אלא אחד מתוך המונים הדומים לו בכל:
הגיון שמאלני
כך נוער החמור הסבור שלשפי מגיע למות מוות מלא ייסורים כי היא "מלאה בשנאה ורוע".
images (3)
אז ככה שברגע זה ניתן לראות, ששנאה ורוע לא יכולים להיות קריטריון השיפוט שלו – כי נדמה בכל זאת שהוא חושב שיש בו משהו יותר טוב משפי, אך מביע זאת על ידי שנאה ורוע.
אז מסתבר, שהקריטריון הוא גזענות. שפי גזענית לכן מגיע לה למות ביסורים, וזה גם מבטל את השנאה של הכותב, כי הוא מלא שנאה ורוע רק לגזענים שונאים רעים.
אלא, שזו הגדרה מצויינת לשפי דוקא. שפי מלאת שנאה למסתננים הגזענים ומלאי הרוע שמעריצים את היטלר ומברכים אותו על שהשמיד את היהודים.
עכשיו הכותב ושפי נמצאים בדיוק באותו מישור ממש. אם היא רעה, גם הוא רע, אם היא נאצית גם הוא נאצי. אם היא מלאת שנאה גם הוא מלא שנאה. (זה אפילו לא נכון שהיא שונאת אותם, אם כי יש לה סיבה טובה. שפי היא פעילה פוליטית עם מטרה – והפעולות שלה פוליטיות קשורות לרגשות כאלה או אחרים) ולהפך: אם השנאה שלו מוצדקת – שלה מוצדקת. וכן הלאה
הלאה: הפינוקיופט ממש נעלב שמכנים אותו תחת התגית המכלילה "שמאלן". מה פתאום? הוא "ילד אמיתי" : אינדיווידואל שמגן על זכותו להתפס ככזה.  אלא, שזו זכות שהוא לא מוכן להעניק למסתננים,  מבחינתו "אלף מהם" עדיפים- בלי שום הבחנה נוספת על פני שפי אחת – שהיא בדיוק כמוהו, לשיטתו הוא.
אלא שהוא טועה. שפי ממש לא כמוהו.
בעוד ששפי פועלת באומץ, מתוך צו המצפון שלה ומשלמת על כך מחיר אישי כבד -ונלחמת כנגד הצפת דרום תל אביב במסתננים אנטישמיים, לא חוקיים, שמעריצים את הנאצים ומחקים אותם, מתנהלים בגזענות אלימה כלפי ניצולי וניצולות הנאצים בדרום תל אביב (בדיוק כל צורת ההתנהגות שהכותב חושב של כך מגיע לאנשים למות בייסורים) – הכותב, לעומת זאת, הוא גיבור מקלדת קטן, שכושר החשיבה שלו מתחיל ונגמר בהשוואה לנאצים ולדעאש, תוך שהוא חושף מתוך עצמו את הפגמים המוסריים שלו עצמו – בזמן שהוא עושה חשבון נפש למצפון שכלל אינו שלו.
לכן הוא טועה טעות נוספת. הוא לא אידיוודואל, אלא הוא שמאלן מצוי – שכל התכונות שתיארתי לעיל הופכות אותם לזהים אלו לאלו: אלו, העושים חשבון הנפש לנפש של מישהו אחר,התומכים בגזענים מלאי שנאה ורוע רק בגלל שהגזענות מופנית כנגד יהודים, נעדרי כל מודעות עצמית המנהלים שיח שבו כל שני משפטים סותרים אלו את אלו, גם שכל הארגומנטציות מסתכמוpinocchio_and_jiminy_cricket___colored_by_rob_lightning-d4pqe9a.pngת אך ורק בהשוואה לנאצים/פאשיטים/דעאש), תוך השלכה של הרוע הפנימי שלהם עצמם – על הזולת הטוב מהם, לצד הנטייה האוטומטית לייצר דה-הומניזציה של האחר- גם של שפי, וגם של "קורבנותיה" שעליו הוא , לכאורה, מגן.
ובכך חושף את כל הפסיכופתולוגיה של השמאל החדש: 
פסיכוזה קולקטיבית שבה הפרטים ה"אינדיוודואליים" פוליטים במקהלה תמיד את אותם הדימויים, מתוך פילוסופיה סוליפסיסטית, העדר מוחלט של היכולת לראות את האחר או בכלל להאמין שקיימים בני אדם מלבדו (במסווה של אידיאולוגית "קבלת האחר" כי כשאתה בעד "האחר" המופשט, אתה לא צריך לסבול יותר אף אחר ממשי) שמחייבת גם שקרנות כרונית תמידית, לעצמך ולאחרים, מה שמקרב אותם מאוד לנטיות פסיכופטיות במיוחד כאשר הם מרוכזים יחדיו וכל אחד מלבה את ההפרעה הנפשית של האחרים ולמצער, הופך הנרקיimages (4)סיזם האינפנטלי האופיני לבני השנתיים להפרעת אישיות נרקיסיסטית  וכך מתקבעים בתוך אינפנטיליות כרונית ופאטלית, שזו תוצאתה.
כל זה הופך אותם לגוש אחיד של בובות על חוט המופעלות מבחוץ בקרקס של מישהו אחר , שאין ביכולתו להיות הדבר הבסיסי ביותר – סוכן מוסר של עצמו.
Stromboli (1)
ואז יגיע הכוח האופרטוניסטי של הרוע הממשי, יאסוף  את כל ילדים האבודים האלו – ויהפוך אותם לחיילים בשירות פאשיזם טוטליטרי או סטאלינזם רצחני, או סוג חדש של טוטליטריות משעבדת.
ואולי הכוח הזה כבר כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: