שמאלני ודמוקרטי? פרובלמטי!

MAY1__w645h390q80

מדוע השמאל כל כך אלים, נטול סובלנות ומלא שנאה לשמרנים?

השמאל המודע, הפילוסופי והמתודי, זה שגם יש לו דוקטרינה, הוא מהפכני. אין על כך שום ויכוח (למעט, שמאלנים ששכחו להסביר להם את זה)

רעיון המהפכה מתנגש חזיתית עם רעיון הדמוקרטיה. כששלטון מוחלף זו לא מהפכה, זה "מהפך". מהפכה היא שינוי רדיקלי מהיסוד. לעולם שינוי כזה אינו מגיע בבחירות דמוקרטיות. מהפכה היא מאבק אלים לשינוי מציאות שכל כולה נתפסת כמושחתת בעיני המהפכן  והמשחיתה את האזרחים שלא לרצות בשינוי הרדיקלי הזה.

רובם המוחלט של ה"שמאלנים" בארץ לא מודעים לכך. מה שהם מקבלים זה בעיקר  מסרים שמגיעים האקדמיה דרך הבוגרים שלה, בתקשורת, הם לא "מהפכנים", אלא רק בעד "זכויות אדם" ו"דמוקרטיה מהותית" וכו. מה שהלכה למעשה מוביל למהפכה.

אבל, בדרך למהפכה השמאל הרדיקלי צריך לגבור על מכשול: התכנים הקיצוניים שלו אינם עולים בקנה אחד עם הדמוקרטיה וגם לא השיטות: לראייה, קוראים להשתיק דעות, פועלים להפיל ממשלות שלא על דרך הטבע, מרשים עצמם לעבור על כל חוקי הפוליטיקלי קורקט שלהם עצמם בהשתלחות נטולות רסן מול יריבים, מפעילים מניפולציות שקריות במכוון, מרשים לעצמם להיות אלימים ממש.

old-1976-font-b-Chinese-b-font-collection-communism-font-b-propaganda-b-font-font-b

אבל מה לעשות שפחות קשה למכור פה מהפכה רדיקלית מאשר לקרוא לביטול הדמוקרטיה?

אז פועלים חתרנית. למשל, על ידי מהפכת האקטיביזם השיפוטי, שהלכה למעשה מבטל את הפרדת הרשויות. שנית, ניכוס מושגים בסיסיים, החלפת המשמעות שלהם במשמעויות "אלטרנטיביות" כמו "דמוקרטיה אינה שלטון הרוב". כמו הכנסת מושגים מתעתעים וחתרנים כמו "שיח זכויות "ו"דמוקרטיה מהותית".

דרך נוספת היאלשכנע מספיק אנשים, שאזרחי ישראל אינם אחראים מספיק לשליטה על גורלם-הם. ולכן, אין ברירה אלא להפעיל עלינו אמצעים לא דמוקרטיים אחרת האספסוף המוסת והנבער יוביל לקטסטרופה עולמית.

אם מביטים על העניין מבעד לתבנית הפרשנית שהצעתי, מובנת הלוחמה הפסיכולוגית שמבוצעת בנו התקשורת ומבינים גם למה השמאל שונא אותנו באופן כל כך לא ראציונלי: אין מנוס להבחין שדווקא השמאל האינטלקטואלי הפך אספסוף מוסת בעצמו, נבער לגבי דעותיו הוא. תוצר של אלו המבקשים להוכיח שחירות אזרחית היא אסון: הימנים מסוכנים , גזענים ותאווי מלחמה. הדתיים משיחיים ויבעירו את המזרח התיכון בבניית בית מקדש. המתנחלים מונעים את השלום, המזרחים מבקשים להחזיר את הדת, החרדים מוצצי-דם ערפדיים – כלומר, כל קבוצה יהודית ישראלית למעט השמאל הנאור – היא בבחינת אסון לדמוקרטיה. ורק זרם אחד – זה שלמעשה פועל לבטל את הדמוקרטיה – הוא היחיד הדמוקרטי וגם הפלורליסטי…

ולראייה, השמאל "מכיל" מחבלים, חומל על האוייב, פועל למען מסתננים לא חוקיים ("גם אנחנו היינו פעם פליטים! איפה הלב שלכם?!")  השמאל הוא בעד כל מה שהימין צר האופקים לא יכול להיות פלורליסטי כלפיו. אבל ימין שמרני?  זה כבר הרבה מעבר לגבולות ההכלה של השמאל. לכל דבר הרי יש גבול, ובמיוחד – לפלורליזם של השמאל.

images (13)

הטיעון בקצרה: שמאל מהפכני מודע מעביר מסרים להמונים דרך התקשורת, שמחד – עושה נפשות למהפכה מבלי לגלות את הכוונה האמיתית לתומכיה ומנגד – ותוך כדי – פועל לייצר דה-לגיטמציה לעם, כדי לבטל את הדמוקרטיה.

אחת הדרכים האפקטיביות לשכנע אותנו שאנחנו לא ראויים להיות אחראים לגורלנו היא על ידי שכנוע כל קבוצה לחוד, שהקבוצה האחרת אינה ראויה: משסים את המזרחים באשכנזים, את החילונים בדתיים, את הנשים בגברים, את הלהט"בים בסטרייטים, את הדימונאים בעמונאים ואת הערבים – ביהודים, וכך כל צד משתכנע ששאר הצדדים אינם ראויים לדמוקרטיה. ויחד  – כל העם -לא.

למעשה. רק צד אחד מסוכן לדמוקרטיה. אלו 3% השמאל המודע, שאחראי על 100% ההסתה והשיסוע והחותר תחת הדמוקרטיה (ובשמה כביכול)

1B1_che-guevara

המענה הדמוקרטי האפקטיבי יהיה, כדבר ראשון תמיד להניח מראש, שאם קיים סיכסוך פנימי בינינו – מישהו ליבה אותו במתכוון. והעיקר – לא להפסיק להשמיע את קולנו, להלחם על זכות הביטוי שלנו, לחשוף את השקרים, המניפולציות ואת הכוונות הנסתרות, שלמעשה כל מי שלמד תואר ראשון במדעי הרוח בארץ – היה אמור להכיר את הדוקטרינה. נחוץ רק שיספר לעצמו את מה שהוא ממילא יודע.

כשחיפשתי תמונות נתקלתי במאמר ב"מידה": מדוע נעשיתי שמרן. כדאי גם ללא שמרנים

תגובה אחת בנושא “שמאלני ודמוקרטי? פרובלמטי!

הוסיפו את שלכם

  1. היי גלי, כמה התייחסויות לפוסט- 1.דמוקרטיה הוא לא שלטון הרוב אלא שילטון אשר נבחר ע"י הרוב אשר מחוייב לעקרונות דמוקרטיים המייצגים גם את המיעוט שלא בחר בו. או במלים אחרות נתניהו הוא גם ראש הממשלה שלי למרות שלא בחרתי בו. הביטוי שלו "הערבים נוהרים לקלפיות על אוטובוסים " הוא בלתי נסלח כהוא אמור בסופו של יום לשרת גם אותם.
    2. הקבוצה המסכנת את הדמוקרטיה במדינה היא לא קבוצת האנשים שפועלת לטובת המסתננים מאפריקה (שאני לא ביניהם) אלא אותם קבוצות בימין כמו לה פמיליה, להבה , מתנחלים אשר עוקרים עצי זית של ערבים במקרה הטוב ושורפים משפחות פלשתיניות במקרה הרע, וכמובן כאלו שמעודדים ורוצחים ראשי ממשלה מהשמאל. אז קצת פרופורציה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: