איך להפחיד את הציבור על ידי כלום

34225524984_9dcd2cb3ea_o
שטיפת מוח בשיטת רכלביקו

לכל מי שמתעצבן כשאני אומרת לו שהמוח שלו נשטף יחד עם כל המים, עבורכם טרחתי להראות כמה טמטום מאכילים פה את כולנו. אז, חברים יקרים, אתם לא נולדתם מטומטמים אל טופשתם במתכוון. אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לשמור על הדעת שלכם מפני מי שגונב לכם אותה.

ספי רכלבסקי, כתב "הארץ" ופייטן שטנה מוכר, פרסם פוסט שמאשים את נתניהו, לא פחות מאשר…בנאציזם. זוהי אחת מהדוגמאות הרבות לערימות הדומן המהבילות שמהן מאכילים פה את הציבור. השפעת האשפה מהסוג הזה על האווירה הכללית היא עצומה ובעיקר כשהיא מוגשת בתקשורת בכמויות נדיבות מדי. וכשמגדלים פה דורות על דיאטה של הפחדות מופשטות, נטולות נימוקים, ראיות או הגיון, התוצאה היא שכבה שלמה של אנשים שטומטמו באופן בלתי הפיך מפאת תת-תזונה של המוח. ייתכן, שרכלבסקי אינו רק חלק מהבעיה אלא כבר גם תוצר שלה. כך או כך הגיע הזמן לערטל את המניפולציות ולחשוף את השקרים.

ספי רכלבסקי אתמול ב-‏22:50‏ · (תגובתי, באדום)

תמיכת נתניהו – עם בנו רבניו וימיניו – בניאו נאצים – איננה מקרה. גם לא טקטיקה מול הגזען טראמפ. זו מהות נתניהו.

זה שקר. נתניהו לא תמך בנאו-נאצים. נקודה. אין מה להוסיף כי נתניהו לא תמך בנאו-נאצים. נתניהו לא מיהר לגנות את הפגנת-כל-ההזויים בשרלוטסוויל. אם זה נקרא "תמיכה", אני מציעה לרכלבסקי להכות על חטא על כל תופעה שלילית שאי פעם לא גינה. כולל את עצם קיומו.

טראמפ אינו גזען. "גזען" הפך להיות כינוי לכל מי ששייך לפוליטיקת הזהויות, שהיא כל כך סותרנית שאי אפשר אפילו להצביע על הסתירות בה מבלי להכנס לתוך סיחרור מוחי, שתוצאותו מחיקת כל מנת המשכל של אדם. כי מעולם עוד לא היתה תיאוריה כל כך גזענית, שכל כך יורדת עד לספירת המלנין בדמו של פרט, כמו  פוליטיקת הזהויות ה"אנטי" גזענית. נכון, טראמפ אינו שייך לזרם הזה. זו אחת הסיבות, שנבחר.

מעבר לזה. הנאצים לא זכו במוניטין הגרוע שלהם בשל היותם "גזענים".  הנאציזם מסמל,  בצדק רב מאד,  את הרוע האנושי המוחלט והצרוף אך ורק בשל רצח-עם שיטתי שמניעיו שטנה גזענית גרידה. רצח העם נבע, אמנם, מגזענות, אך לא כל גזענות מובילה לרצח-עם. הנאציזם עלה בבחירות דמוקרטיות (פחות או יותר) וזה לא אומר שדמוקרטיה מובילה לנאציזם. (בחיי, מישהו צייץ היום את הרעיון האבסורדי הזה ברצינות)

גם כשקבע נתניהו שהיטלר לא התכוון להרוג יהודים עד סוף 41׳ – זמן בו כבר טבח מיליון יהודים בם משפחתי – זו מהותו.

אין שום ספק. מהותו של נתניהו היא לנקוב בתאריך, ומכיוון שבאותו תאריך התרחשה גם זוועה- ביבי הוא פושע כנגד האנושות.

אני לא יודעת אם נתניהו נקב בתאריך שרכלבסקי טוען, אבל אם כן זו טעות לא מהותית כי הקשר בין הנאצים למופתי התחיל מרגע עלייתם לשלטון. רכלבסקי היה יכול לפתוח ויקיפדיה:

"כבר ב-28 במאי 1930 יצר המופתי קשר עם משרד החוץ הגרמני,[ …]ב-31 במרץ 1933, חודשיים לאחר מינויו של אדולף היטלר לקנצלר גרמניה, ביקר המופתי את הקונסול הגרמני החדש, ד"ר היינריך וולף (Heinrich Wolff), בלשכתו בירושלים, והיה הראשון לברכו בבואו.[49] במברק ששלח באותו היום אל משרד החוץ, מסר הקונסול כי אל-חוסייני אמר לו ש"המוסלמים בתוך פלסטין ומחוצה לה מקדמים בברכה את המשטר החדש בגרמניה ומייחלים להתפשטות שיטת הממשל הפשיסטית, האנטי דמוקרטית, גם לארצות אחרות".[50] וולף ציטט את המופתי, שהביע בפניו, בשם הערבים, רצון להצטרף לחרם הנאצי נגד היהודים:[51] […]ב-28 באפריל 1933 נפגש וולף עם אל-חוסייני ומנהיגים נוספים בחגיגות נבי מוסא. אלה הביעו בפניו את הערצתם לגרמניה החדשה, ואת תמיכתם במדיניות האנטי-יהודית בגרמניה, אולם ביקשו ממנו שגרמניה לא תרשה ליהודים להגר לארץ ישראל.[49] בשנת 1934 ביקר בארץ ישראל וילהלם פריק, ובעיתונות העברית פורסם שהעביר לאל-חוסייני 120,000 פונט לתעמולה נאצית.[54] בשנת 1935 קיבל אל-חוסייני מימון בשווי מיליוני דולרים משר החוץ בממשלת מוסוליניגליאצו צ'אנו, על מנת להרעיל את בארות המים של תל אביב. […]בקיץ 1940 ושוב בפברואר 1941, הגיש אל-חוסייני לממשלת גרמניה טיוטת הצהרה על שיתוף פעולה גרמני-ערבי, הכוללת את הנספח: "גרמניה ואיטליה מכירות בזכותן של הארצות הערביות לפתור את בעיית היסודות היהודיים, הקיימת בפלשתינה ובארצות הערביות האחרות, על פי דרישת האינטרסים הלאומיים והאתניים (völkisch) של הערבים, וכפי שנפתרה הבעיה היהודית בגרמניה ובאיטליה".

הייי! נחשו מי הם תומכי הנאצים, תומכי הפאשים ומתנגדי הדמוקרטיה?! הערבים? מה פתאום? הם הפרנטר. נתניהו הגזען, משום שטען שהערבים נאצים.

images (15)
המופתי והיטלר מחליפים ביניהם מתכונים לעוגת השלום

כרגיל אצל דמגוגים מקצועיים, בכל הנוגע לשואה מגיעה פנייה לרגש: משפחתי שלי נרצחה בשואה. זה כביכול מבטל את הכורח של הכותב לדבוק בעובדות תוך נטילת עמדת הקורבן שאין לשפוט אותו. ובכן, ספי יקר מדי, גם משפחתי נרצחה בשואה כך שגם לי יש זכות לטיעון, ובמיוחד הזכות למחות על זילות שואה ועל ניצול ציני של המאורע המזוויע ביותר בתולדות ההסטוריה היהודית, אם לא – האנושית בכללותה.

נתניהו אכן אמר את הדברים הללו בנאום בקונגרס הציוני,על סבו שהגיע לארץ בשנת 1920,  "הוא עגן ביפו וזמן קצר מאד אחרי זה הוא הלך למשרד ההגירה ביפו, שכמה חודשים מאוחר יותר נשרף על ידי פורעים. התוקפים הערבים הללו רצחו כמה יהודים, כולל את הכותב המהולל שלנו ברנר. את התקיפה הזאת ותקיפות אחרות על הקהילה היהודית ב-1929,כמו ב-1921, דרבן המופתי של ירושלים חאג' אמין אל חוסייני, שמאוחר יותר נדרש לשימוע בשל פשעי מלחמה במשפטי נינברג, בשל תפקידו המרכזי בניסוח הפתרון הסופי".

לדברי נתניהו המופתי "טס לברלין. היטלר לא רצה להשמיד את היהודים באותו הזמן, הוא רצה לגרש אותם. חאג' אמין אל-חוסייני הלך אליו ואמר: 'אם תגרש אותם, הם יגיעו לכאן'. 'אז מה עליי לעשות איתם?', שאל. הוא ענה: 'שרוף אותם'".

הנה כי כן, הטענה העובדתית היחידה בכל הפוסט הזה, כאילו שנתניהו אמר שתיאומים באשר לגורלם של היהודים נעשו רק ב-41, אינה נכונה. ביבי לא נקב בתאריך, ומבחינת התיאומים, אלו התחילו ב1933 ואכן היו בהחלט יכולים להשפיע על ההחלטה על הפתרון הסופי נ-1938.

למרות כל זאת, המדיה, שבוחרת עבור כולנו תמיד מהי הפרשנות האחת, האורתודוקסית (=הדעה האחת) לכל דבר ועניין יצאה בכותרות נוסח: "נתניהו מסיר את האשמה מהנאצים על השואה". על הפרשנות האווילית הזו רוכב גם רכלבסקי. כי שוב, הנאצים לא זכו למוניטין שלהם בשל היותם ראשונים להגות את הרעיון להרוג יהודים, אלא רק בשל כך שהוציאו אותו לפועל. נתניהו לא אמר, שלא הנאצים ביצעו את רצח-העם, אלא רק שהמופתי היה זה ששכנע את היטלר, וממילא חלקו של המופתי ברצח העם היהודי ברור-  בכך שמנע את "פתרון הבעיה היהודית" בגירוש, על ידי סירובו להניח להיטלר לגרש את עמי ואת משפחתי לפלסטינה.

כך, שגם אם הטענה של נתניהו היתה לחלוטין שקרית, (והיא לא שקרית) היא רק הטילה אשם על המופתי, מבלי לנקות כלל את הנאצים.

אבל הטענה של נתניהו לא היתה שקרית ולמצער, היא טענה שנטענה על ידי היסטיונים הגם שהיא אולי שנויה במחלוקת. (היסטוריה אינה מדע מדוייק): 

"בהצהרה שנתן ביולי 1946 דיטר ויסליצני, עוזרו הקרוב של אדולף אייכמן, הוא התייחס למעורבתו של אל-חוסייני בתהליך השמדת היהודים ואמר: "לדעתי מילא המופתי, הנמצא מאז 1941 בברלין, את התפקיד המכריע בהחלטות הממשלה הגרמנית להשמיד את יהודי אירופה. בכל פגישותיו עם היטלר, ריבנטרופ והימלר, חזר והציע את השמדת היהודים. הוא ראה בכך פתרון נוח לבעיית א"י. בשידוריו ברדיו ברלין, הוא עלה אפילו עלינו בהתקפותיו האנטישמיות". 

(כל הציטוטים, מתוך נוחות בלבד, לקוחים מ"ככר השבת")

מאחר שאיש אינו אמור להניח שנתניהו היה אמור להשמיע רק אמירות היסטוריות אך ורק לגבי אירועים בהם נכח ושמע ממקור ראשון, ברי, כי הוא למד את העובדת מהיסטוריונים. למשל, מחוקר השואה שהביא את העדות הנ"ל. ציטוט מחוקר, זו עובדה. עובדה יכולה להיות נכונה או לא במציאות, אבל אי אפשר להכחיש את היותה של הידיעה הזו עובדה מחקרית, שזה המקסימום שנתניהו היה יכול לדעת, כל עוד לא ישב על ברכי המופתי באותה פגישה גורלית.

אלא שעובדות הרשומות בספרי הסטוריה כנראה לא עושות על רכלבסקי כל רושם. לשם מה להתייחס אליהן אם ניתן, בצורה הנבזית ביותר, להטיל עוד רפש במי שהוא רואה בו יריב פוליטי? דומה, שככל כתבני "הארץ", גם לרכלבסקי יש אמון מלא בשטנה המטמטמת באופן מוחלט, של קוראיו הנאמנים. 


ראוי להסתכל כדי להבין את נתניהו מי היה האויב שציירו הנאצים?

זה היה יהודי שמאלי סוציאליסט קומוניסט קוסמופוליט מודרניסט הומו שנשותיו המופקרות מזהמות את הגזע;
ומי האויב שמצייר נתניהו? יהודי שמאלי סוציאליסט קומוניסט קוסמופוליט מודרניסט הומו שנשותיו מזהמות הגזע.

אני שואלת את הקורא הנבון. היש אמירה ניבזית יותר מזו? במי טבח היטלר, את מי הרעיל בגז, שרף במשרפות, הרעיב במחנות? ביהודים שמאלנים? סוציאליסטים? קוסמופוליטים? 

שוב, המוניטין של הנאצים נרכש בשל טבח חסר כל הבחנה, בכל יהודי -עד לדור שלישי לאחור! בכל מי שהיהחשד שזרמה בו ולו טיפה "דם יהודי". כולל ילדים ותינוקות שטרם הספיקו לאמץ תפיסת עולם סוציאליסטית או נטיה מינית סוטה.

הדבר הגרוע ביותר בגזענות הוא, שהיא מופנית אל מי שאין לו כל דרך שלא להיות מה שהוא. ליהודי לא היתה כל בחירה להוולד לא יהודי. והמרת הדת לא היתה פוטרת אותו מעונש על היותו יהודי.

במאמר מוסגר, נמצאת פה גם האיוולת של האשמת מתנגדי האיסלם ב"גזענות". כי איסלם אינו גזע. אמנם, מוסלמים נולדים לתוך משפחה מוסלמית ללא בחירה, אבל בשלב מסויים עומדת בפניהם הברירה לבחור שלא לאמץ את ציווי הדת הברברית הזו. גזען יקרא דווקא מי שירצה לטעון, שלמוסלמי לא עומדת הברירה לבחור בדרך חיים יותר ליבלרלית, שאינה מקדשת את המוות, הרצח , הנחשלות והרוע.

לבני אדם יש ברירות. והם נשפטים על פי הבחירות שלהם. לא לשפוט מוסלמי על פי בחירותיו מתוך הנחה שאין לו שליטה על הבחירות המוסריות שלו,  זה כמו לטעון, שאינו אדם.  וזה בדיוק מה שעשו הנאצים ליהודים. לא נתנו להם ברירה, וטענו שאינם בני אדם. 

כן. בדיוק אותו אויב.

ברצינות? "בדיוק" "אותו" "אוייב". אתה שומע את עצמך, רכלבסקי?! להציב את נתניהו באותה משוואה יחד עם היטלר, משום שהשמאל הוא היריב הפוליטי שלו? משוואה כזו מציבה את רכלבסקי בדיוק במקום של סטאלין, שטבח בעשרות מיליונים מבני עמו וגם הוא היה יריב פוליטי של ה"ימין"(ולמעשה, של כל אדם בבריה"מ שלא היה סטאלין). 

לא לדעת להבחין בין יריבות פוליטית ואידיאולוגית, לבין רצח הלכה למעשה של עם שלם, קל וחומר של יריבים, זה מעמיד את רעיון הדמוקרטיה – כזירה של טבח עד לאחרון המשתתפים. מאבק פוליטי רעיוני אינו לגיטמי? היריב הוא ה"אוייב"? אז אולי נבטל את הדמוקרטיה, את השיח הרעיוני, את כל הדעות השונות ונאמץ רק את הדעה האחת הנכונה, של רכלבסקי מן הסתם, כי מי שלא חולק איתו אותן דעות, רואה בו "אוייב",  משמע – הוא נאצי…!

אין טעם אפילו להכנס לאופן שבו הדמגוג הזה משלב בין רשימת ה"אוייבים" של נתניהו  את הקומוניזם- שאכן הוא רעיון מתועב לא פחות מנאציזם, והיה אחראי ליותר אכזריות ולכפי-3 יותר בני אדם נרצחים, מעונים ומושעבדים מאשר הנאציזם – יחד עם "הומסקסואליות", כי, למה לא? אם ממילא משקרים אז למה שלא ליחס לנתניהו גם הומופוביה?

שמעת פעם מביבי אמירה הומופובית, רכלבסקי? למילים יש משמעות, רכלבסקי, הן לא רק אוסף קונטציות בפיוט שטנה שקרי. גם אם קוראיך כבר טופשו לא להבחין בכך.

לולא היה יהודי היה נתפס נתניהו כחלק מעולם התרבותי הניאו נאצי
לא בכדי קביעתו שהיטלר לא רצה להשמיד את היהודים עד סוף 41׳ שאז לחץ עליו המופתי –
הופצה בכול האחרים הניאו נאצים.

זה נכון. אם נתניהו לא היה יהודי, ואם כל אוסף השקרים הנלעגים שנאמרו עד כאן היו אמת, זה אכן היה ממצב את נתניהו כנאו נאצי. אלא, שכל הראיות לכך הן קשקוש. ולמעשה, אינן מנסות כלל להיות ראיות. רכלבסקי החליט שעל נתניהו להיות נאצי, ואז גיבב סביב זה ערימות של  מילים.  

הקירבה של נתניהו לניאו נאצים ולנאציזם
הינה עמוקה ויסודית.
כמוהם הוא מהמשטרים הנדירים שעסוקים בהפיכת הטוב לרע והרע לטוב.

הו. האירוניה….

שונים פה הנאצים מהפשיזם שעסוק בעיקר בכוח.
עבר פה נתניהו את צל אביו שהיה ״רק״ פשיסט.

טוב. כאן המילים איבדו כל קשר סמנטי כך שאי אפשר להתווכח עם ה"טיעון". "פשיזם עסוק בעיקר בכוח". נו, רכלבסקי, אז אמרת…הנייר סופג הכל, וכך גם קוראיך.

הכוונה האמיתית היתה להשמיע מילים שליליות בהקשר של נתניהו. לקורא לא נחוץ יותר מכך כדי להכנס לפאניקה : "פאשיזם", "נתניהו". "נתניהו", "פאשיזם" אמאלה!

איש אחד חכם אמר פעם, שאם אומרים שקר מספיק זמן, הוא הופך לאמת. מי זה היה…? אה. כן. גבלס. ספר לנו מי פועל בשיטות נאציות ממש, ספי? 

בשנות השלושים פעלה בארץ תנועה פשיסטית מוצהרת בשם ״ברית הבריונים״.
מנהיגה אבא אחימאיר פרסם טור בשם ״מיומנו של פשיסטן״.
במרץ 33׳ חודשיים אחרי כיבוש היטלר ימ״ש את השלטון –
קבע אחימאיר שאנו צריכים מנהיג שיילך בדרך שרשרת ״השמות המזהירים של מוסוליני והיטלר״.

 

והנה מניפולציה שקרית במתכוון.

בכל פעם מחדש אני נתקלת בפוסט שמצטט את ישעיהו לייבוביץ כאומר ש"היטלר הוא דמות מוסרית למופת". הימנים שמצטטים את זה אינם ערים לאירוניה ולכוונה האמיתית של לייבוביץ: הרצון לנגח את המוסר החילוני על ידי הבאה לאבסורד. לרכלבסקי, מתוקף מעמדו כפובליציסט, אין את הפריווליגיה להבין לא נכון, לפרש רעיונות בפרשנות פשטנית שהופכת את המשמעות המקורית. הוא אינו אמור להיות בור ועם הארץ. 

מהי באמת "ברית הבריונים": (מויקיפדיה)

"מחתרת ברית הבריונים האנטי-בריטית הוקמה מקרב הנוער הלאומי וצעירי בית"ר בשנת 1930 בעקבות פרעות תרפ"ט שהוכיחו, לטענתם, את חוסר יכולתו וחוסר רצונו של השלטון הבריטי לדאוג לביטחון היישוב היהודי. את התנועה המחתרתית הזו, שתשתיתה הרעיונית הייתה באגף המקסימליסטי בתנועת הצה"ר, הקימה קבוצת אינטלקטואלים, ובראשם "השלישייה": הראשון היה ד"ר אב"א אחימאיר, פילוסוף ופובליציסט שהתאכזב מהסוציאליזם הבינלאומי, וכבר ב-1927 הצטרף לתנועה הרוויזיוניסטית בראשות זאב ז'בוטינסקי, וקרא בלהט להתנגדות אקטיבית לשלטון הבריטי. אחימאיר התנגד לזרם הסוציאליסטי, וטען כי שיבת העם היהודי לארצו תתקיים רק במהפכה לאומית."

ואיך נקרא ל"מהפכה לאומית", רכלבסקי? פאשיזם? או שמא- ציונות?  מדינת ישראל היא תוצר המהפכה הלאומית. אחרת, לא היתה מדינה יהודית אלא מובלעת סובייטית. קולחוז, ולא מדינה.

כמובן, שניתן לטעון, ואף נטען רבות בחוגי "הארץ" שישראל, מעצם היותה מדינת לאום, היא פאשיסטית. וזו אנומליה מוזרה, שאותם אלו הטוענים כנגד שאיפה לאומית "פאשיסטית" של יהודים, טוענים גם בלהט לטובת הקמתה של מדינה לאומית פלסטינית. אניגמה לוגית פרדוקסלית  וסבוכה ללא התר. 

נוסף על כך, לא ייתכן שרכלבסקי אינו ער לעובדה שבשנת 1932, העיתון שלו עצמו – "הארץ" -פשוט יצא מגדרו מרוב התלהבות מאדולף היטלר: 

  • "עליי לציין מיד כי הרושם שעושה היטלר טוב לאין ערוך מן המשוער. הוא בן 46, אבל מראו צעיר יותר. אגב: הוא רווק… שביעות רצון וביטחון עצמי ניכרים מכל תנועותיו, הוא מתנהג ומרגיש את עצמו כ'כוכב'. כי העולם לוטש עליו עין עכשיו, והדבר מוצא חן בעיניו" ~ גרשון סוויט, הארץ, ינואר 1932 [1]15781084_10154967278245559_6308494136711141473_n.jpg

אם רכלבסקי באמת בוחר לכנות את הרביזיוניסטים "פאשיטים" כי טעו גם הם בהבנת מוסולני והיטלר וראו בהם מודל חיקוי אפשרי, באותה מידה ניתן לטעון ש"הארץ" היה שיכור הערצת היטלר. זה יהיה כמובן אבסורד. ממש כמו כל דבריו של רכלבסקי.

והנה, זה ממשיך:

בברית הבריונים פעל – בהערצה עצומה להגות אחימאיר בן ציון – אביו של נתניהו.
התנועה הפשיסטית הסיתה נגד השמאל ובמיוחד נגד חיים ארלוזורוב.

הנה, אותו דומן מניפולטיבי ממשיך. שימו לב לריכוז מילים שרוב ערכן- קונוטציות רגשיות:

"בריונים" (בתקופה ההיא בשפה העברית "בריון" היה בפשטות "לוחם")  "הערצה" לא סתם "עצומה"…"פאשיסטית"  ו- המילה האהובה על השמאל ה"ארצי": "הסתה".

כי כידוע לכל, לשמאל יש "דעות אחרות". ליריב הפוליטי יש "דעות מסיתות". כי לשווק את הרעיונות הלא רצויים לך, משמע, להסית את הציבור מהאמת האורתודוקסית האחת, כפירה בעיקר ומינות מהדת המרקסיסטית הצודקת מאין כמוה.

ועוד תרגיל בולשביקי מוכר: רצח ארלוזורוב. אירוע ששימש את השמאל בארץ לערוך דה-לגיטמציה מוחלטת לכל הזרם הרביזיוניסטי באשר הוא כי כמובן, היריבים הם שרצחו אותו, כולם יחד. כמו את רבין, שכל ימין אשם ברצח שלו קולקטיבית ולדורי דורות. (לעומת אלפי מחבלים, שכל אחד מהם אינו אלא מפגע בודד שאין לו שום קשר למחנה, לדת, לגזע, לאידאולוגיה או בכלל…)

רכלבסקי בונה על בורות הקורא, שמניח מתוך הקונטקסט,ש"הבריונים" רצחו את ארלוזורוב. למעשה, הרצח לא פוענח עד היום, וישנן לא מעט ראיות לכך שנרצח בכלל על ידי הבריטים. רכלבסקי יודע זאת, לכן נזהר שלא לטעון ישירות שהרוויזיוניסטים רצח אותו, אבל צריך לדעת משהו, או להיות קורא מאד קפדן כדי שלא לקבל את הרושם , שכן. אבל למי שצורך במשך שנים את אותם שקרים איבד מזמן את היכולת להיות קורא קפדן.  

והנה רכלבסקי ממשיך לקשור ולהדביק את רצח ארלוזורוב לנתניהו. כי אביו אהב את הספרות שליהושע השל יבין, שישב בכלא יחד עם אחימאיר בשל האשמת שווא על רצח ארלוזורוב ושניהם זוכו ושוחררו (השל יבין כעבור 4 חודשים ואחימאיר – כעבור שנה):

אחרי שנרצח ארלוזורוב – וגם שנים אחרי – קבע הפרופ נתניהו

שהספרות היפה שקרא בחייו – והוא קרא לא מעט –
היתה מה שכתבו יהושע השל יבין עם שותפו אבא אחימאיר לפני רצח ארלוזורוב.

בבית פשיסטי מוצהר גדל מי שחי היום בבית ובמיטה של יצחק רבין.

הבנתם? נתניהו פאשיסט כי אביו אהב פרוזה של סופר שהשמאל האשים ברצח שלא ביצע. אז גם מה הפלא שביבי רצח גם את רבין? עניין של מסורת משפחתית. מי יודע אולי גם יום אחד יתגלה, שהדמות האהובה על ביבי היא יוסף ק, שמישהו העליל עליו ועל כן נאסר יום אחד על לא עוול בכפו וזו תהיה ההוכחה האולטימטיבית של משהו, ללא ספק.

הפשיזם עסוק מאוד בהערצת הכוח וברמיסת הדמוקרטיה
אבל אין בו את היחוד הנאצישל גזענות בוטה; התמקדות באויב מבית; ובהפיכת הרע לטוב והטוב לרע. לא במקרה בפשיזם של מוסוליני היו גם יהודים.

איזה גיבוב מילים חסר פשר! לו סטודנט מעוכב היה מגיש בשנה א' ניסוח שכזה, לא היה מגיע לשנה ב'.

לא רק שהקשר בין ביבי לפאשיזם הוא רק במניפולציות הרטוריות ובדימיונו הפרוע של הכותב, ושלכנות "פאשיזם" כ"הערצת כוח" זו איוולת אינטלקטואלית עקרה, שנועדה רק לחבר על דרך הקונטציה את "אהבת הכוח" – ולהדביקה לביבי כמו חבורת איכרים נבערים ממונטי-פייטון שמדביקים לצעירה אף של מכשפה כדי שישרפו אותה כמכשפה גם אין שום ראייה לכך שנתניהו "אוהב כוח" יותר מכל רוה"מ, שיש לו כוח מעצם התפקיד.

ולעניין רמיסת הדמוקרטיה, ובכן, נתניהו אינו "רומס" את הדמוקרטיה. הוא רק, בעוונותיו, נמצא בשלטון במקום מי שרכלבסקי היה מעדיף. פובליציסטיקה מניפולטיבית ושקרית, לעומת זאת, רומסת את הדמוקרטיה באופן ישיר על ידי גניבת דעת ציבור הבוחרים. 

לעניין אוייב מבית, רכלבסקי, שמציב את נתניהו כאוייב הקומוניזם והסוציאליזם, שוכח כנראה שבכל מדינה קומוניסטית נשמר השלטון באמצעות משטרה חשאית שכל תפקידה היה להעלים "אויבי עם", אוייבי המהפכה" או סתם "מתנגדי שלטון". ככה נראה באמת שלטון שמסמן אוייבים מבית. ואני מניחה שרכלבסקי לא טרח לארוז חפצים אישיים, להפרד מבני ביתו ולהשאיר צוואה טרם כתב את ערימת השטויות שלו כנגד המנהיג הפאשיסטי. 

בכך מתייחד הנאציזם יחד עם תנועות משיחיות גזעניות אחרות מתוך הפשיזם.

תודו, שזה משפט שנשמע כאילו הוא אומר משהו באמת. נאציזם, משיחיות, פאשיזם, דעאש. הכל הולך.

לא במקרה בהיפוך הזה של רע לטוב וטוב לרע
עסוק הנאציזם של דאע״ש
כמו גם ברדיפת מוסלמים בוגדים.

לא במקרה, גם המשפט הזה נטול משמעות, למעט הכפשה על ידי הקונוטציות הכי שליליות רק ניתן למצוא. לא במקרה, משום שזוהי השיטה. 

לא במקרה זהו תמצית משטר נתניהו:
רדיפה פנימית גזענות משיחיות
והפיכת הרע לטוב והטוב לרע.

לא במקרה, כשמגבבים שקר על מניפולציה מגיעים למסקנה שהאמת היא שקר, השקר הוא האמת, הרע טוב והטוב רע. אך אין לכך כל קשר לנתניהו. וכל הקשר נמצא לפתחו של כותב, שבלבל בין המושגים הבסיסיים הללו  ככל העולה על מחלת רוחו.

כך הפך נתניהו את הצבר רבין גיבור 67׳ –
לרבין בוגד בדם ואש את רבין נגרש.

והנה, לשם שינוי, שקר גס. שקר, משמעו, רכלבסקי, שהאמת היא הפוכה מהנאמר. הנה כאן בסרטון שבו ביבי חוזר ואומר:"רבין לא בוגד, הוא טועה" 

כך פועל שלטונו כדי להפוך הכול:
את המשפט המוסר העיתונות האינטלקטואליות האנושיות –
לרע
ואת האלים חומרני מרושע אגרסיבי שונא
לטוב.

בשלב זה אתם מן הסתם מבינים, שרכלבסקי הופך הכל, ומשם – הכל נראה לו הפוך

נתניהו עם בנו רבניו וימיניו
הם תופעה רוחנית תרבותית
תופעה חשובה.

אסור לזלזל בתופעה הזו
אסור להמעיט מרצינותה
אסור לא להבין שהיא אידאולוגית שורשית ומבוססת.

ולא. תרבותית זה לא פשיזם:
התופעה הזו עם העולם הניאו נאצי מתכתבת.

זה מעבר לצמרמורת.

לא, רכלבסקי. זה מעבר לטמטוםתערובת של מחולל קונוטציות שעיקר הטיעון הוא שפאשיזם ונאציזם זה רע אז איכשהו נתניהו הוא פאשיסט נאצי כי גם הוא רע. וכל מי שחושב אחרת מחליף בין טוב לרע. 


אי אפשר לזלזל בתופעה הזו של גניבת הדעת המתמשכת על ידי פוליטרוקים שקרנים. אסור לא להבין שהיא אידאולוגית שורשית ומבוססת, עם מתודולוגיה סדורה שנוסחה על ידי הבולשביזם (ותוארה בין היתר על ידי אורוול). התופעה הזו כל כך שכיחה, בעיתונות, בטלוויזיה – בכל התקשורת עד שהשקר שנאמר כל כך הרבה פעמים מאיים להפוך להיות אמת. אמת מבית מדרשו של גבלס. הנאצי. 

אסור לא להבין שישראל נמצאת תחת מתקפה תמידית של שטיפת מוח מהסוג הזה. יש ללמוד להתגונן נגדה. זה לא עניין של ימין או שמאל (אם כי קשה להאמין שמישהו ירצה לדגול לברעיונות בשמאל מבלי שמוחו נשטף, אבל זו רק דעה שלי).הבעייה הזו כבר יצרה פגיעה אנושה ביכולת החשיבה של האינטלגציה בארץ וטמטמה את שכבת האינטלקטואלים דווקא. 


ורק תראו מקבץ של המטומטמים שהגיבו לשטות הלא קוהרנטית הזו, שמדלגת לגמרי על השכל ופונה ישירות לרגש, שמראש כבר הושחת משטנה עיוורת ומופשטת:

 שיגעון גדלות/תסמונת נפוליאון,מצביעה על מחלת נפש כלשהי,אולי גם העם חולה באיזו תסמונת עיוורון?
כן, ללא ספק יש פה תסמונת עיוורון אם חשבת שיש פה תוכן 
 · 
– העם חולה.במקרה הטוב: סובל מתסמונת שטוקהולם.
במקרה היותר מקבל על הדעת  – אתה סובל מתסמונת פתי

 · – אתה חכם!!!

לא. הוא אולי קצת פחות מטומטם ממך
– נכון, זה פאשיזם
נכון, זה פאשיזם.. מה?!  מה בתכלס נאמר פה על פאשיזים? תראה לי משפט אחד למעט "פאשיזם אוהב כוח".  איפה ראית פה אמירה שניתן לומר עליה שהיא נכונה, או לא נכונה, על פאשיזם? 
 · 
צמרמורת ועצבות
נשמע כמו סימפטום למחלה. אולי מחלת רוח
 · 
-מצמרר ומפחיד. כן. בהחלט יש ממה לפחד. וכמובן להמשיך לזעוק ברחובות.
מה?! לא נאמר פה כלום! זה היה רק מפחיד, בלי שיהיה טיעוו! לכי באמת לזעוק ברחובות אולי מישהו מצא את המוח שאיבדת
– פוסט חשוב.
ללא ספק פוסט חשוב. הוא ממחיש איך אפשר לא לומר כלום ובכל זאת להפחיד אימבצילים
 · 
האם אפשר בדרך חוקית ולא אלימה לעצור את התופעה הזו?
בטח. אבל איזה תופעה מתוארת כאן? קיומו של נתניהו?
1.להבין את התופעה ומקורותיה.
2.ערכי ההומניזם ושיוויון
חירות האדם באשר הוא אדם
גם אם מורידים את הראש ונכנסים למיגננה ינצחו בסופו של דבר גם אם יישפך דם. לצערנו אנשים מתפכחים אחרי מלחמות
מה?!!!!! מה הקשר?!!!!! בפוסט לא נאמר כלום ועדיין התגובה לא קשורה אפילו למה שלא נאמר בו!
פוסט קשה לעיכול ספי .חסר לי אויר .
חסר לך חמצן במוח. אולי זה מה שגרם גם לבעיות בעיכול
-לכן כתבתי את הפוסט במסגרת שחורה אתמול בקיר שלי
בפוסט לא נאמר שום דבר, אבל מסגרת שחורה  זה כבר סטייטמנט
מפחיד
ברור שמפחיד. אבל ממה בדיוק נבהלת. טמבל. מה יכול להיות מפחיד בשום דבר? 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: