כל סרטוני כנס פורום קפה שפירא: מערכת המשפט: החוק, הצדק והמציאות

פורום קפה שפירא הוקם כדי לטפח שיח הגיוני והיה שמח לשוב ולעסוק בפעילותו הרגילה- לימוד הדדי של חשיבה ראציונלית, תרבות והעשרה. אלא שאין ערך לכל אלו ללא חירות. ודומה, שזה בדיוק מה שנגזל מאיתנו על ידי מערכת משפט שלא ניתן לתת בה אמון. לכן נזדעקנו לעשות מעשה.

לפני הכל תודה אינסופית לדוברים האמיצים שהציגו בפנינו את התרשמותם מתוך היכרות עמוקה ואינטימית, לעתים אינטימית מדי, עם מערכת המשפט: עו"ד טלי גוטליב, עו"ד שמחה רוטמן, חושף השחיתויות רפי רותם, משה גורליק, משה בדש, אהוד פרלסמן ונחום שחף .

תודה מיוחד ליזם הערב, משה גורליק. תודה לשני האדמינים של הפורום – מפיק ומנחה האירוע: אורי בן אמוץ ולעופר שריר על התמיכה והליווי. תודה לאביב ואלה סוטר הסדרניות החינניות שלנו. תודה לפלג לוי צלם הבית שלנו ולמשפחת גודיס.

תכנית הכנס:

דברי פתיחה מאת אורי בן אמוץ, אדמין פורום קפה שפירא

—————————————————————————————————————-
עו"ד טלי גוטליב: למדינה יש כוח מופרז על האזרח, דרך בית המשפט שלקח לעצמו חירויות מופרזות

עו"ד גוטליב הציגה את הבעייתיות האימננטית של בתי המשפט לענייני משפחה, את קיפוח הגברים, את חוסר התוחלת שבפניה לבית המשפט, את גסות רוחם של השופטים ואת העובדה שכל עוד חל איסור על הקלטות הדיונים- השופטים יכולים לעשות ככל העולה על רוחם. וזאת הן אכן עושים. ולא תמיד זוהי רוח טובה…

————————————————————————————————————-

עו"ד שמחה רוטמן: בית המשפט החליט שהוא עצמאי. עצמאי מלשון החוק, מכוונת המחוקק ומבסיסי ההסכמות החברתיות במדינה

עו"ד שמחה רוטמן מהתנועה למשילות ודמוקרטיה הצביע על הבעייתיות השיטה המשפטית שייסד אהרון ברק שססמתה "פרשנות אינה אך בלשנות", על היסודות התקותיים המדומים שעליהן השיטה מתבססת ועל היסודות האמיתיים – שממנה השיטה מתעלמת כליל. המסקנה היא שבשיטה הנוכחית אין שום ערך ללשון החוק. וכיצד כל זה בא לביטוי בפסיקות השופטים שנטלו על עצמם להיות עצמאים מלשון החוק, מרצונו של המחוקק ומבסיס ההסכמות הרחבות שלנו כעם.

———————————————————————————————————–

רפי רותם, זוכה אות חושף שחיתויות מטעם האו"ם נרדף עד היום בשל שחיתויות של המערכת שחשף

רפי רותם, דון קישוט של ימינו, גולל את כל מסכת הפשעים של המערכת ועולה תמונה מבהילה של פשע מאורגן שבין חבריו שוטרים, שופטים, אנשי פרקליטות – כך שבתוך מערכת אכיפת החוק הפשע המאורגן חפר לעצמו מנהרה שיכולה להגיע כל הדרך – מהפשע עצמו ועד הזיכוי המוחלט בכל הערכאות – כאשר למי שחושף , מתוקף תפקידו, את הפשעים – הוא זה שמופלל.  הנקודה שחייבת לעניין כל אחד מאיתנו היא, שהפשעים שרותם חשף, לו היו מטופלים כחוק, היו משחררים לקופת המדינה סכומי כסף אגדתיים במיסים . כולנו עניים יותר בשל כך.


 משה גורליק, מדריך קונג-פו הטוען שיש בכלא על לא עוול בכפו בגלל הטיית משפט חמורה

משה גורליק טוען שהשופט שלי טימן הטה את משפטו כך שישב בכלא על תיק אונס שלטענתו לבית המשפט היה חלק בתפירתו . בכלא שמע מפיהם של אחרים אחרים לשל פשעים שלא היו יכולים להתבצע. הנקודה האישית שאמורה לעניין כל אחד מאיתנו: מה שקרה לגורליק יכול לקרות מחר לכל אחד מאיתנו.

—————————————————————————————————

משה בדש: כך בית משפט מושחת התגייס לטובת קרטלים לא חוקיים ומשמר את יוקר המחיה בארץ 

משה בדש הבעלים לשעבר של פיקנטי ניסה  לטענתן  לשבור את  קרטל המזון בארץ ושיווק מצרכי מזון במחירים הוגנים. על כך המערכת לא היתה יכולה לסלוח. הקרטל שיסע בו את רשויות מס הכנסה ובית המשפט מכר אותו לקרטל. לטענתו, השופטת ורדה אלשייך (שעדיין מכהנת ועוסקת ב"גישורים") פועלת בשיטה מעניינת: חברות שנידונות  אצלה מקבלות את מבוקשן ובעלה, ללא כל קשר כמובן,  מתמנה במפתיע לדירקטוריון של אותה חברה תמורת שכר נדיב מאד. כל זה תחת עינו הקפדנית כל כך של אהרון ברק, שלא מצא פסול בהתנהלות הזו. כך בית המשפט הנציח את יוקר המחיה . בית המשפט המשוחת מאפשר לקרטלים לא חוקיים להתאגד כמונופול כנגד הורדת מחירי המזון. בדש (וגם נחום שחף) גם הצביע על כך – שכדי לקבל צדק במדינת ישראל – נדרש תשלום אגרה בסכומים של עשרות מיליוני דולרים. המשמעות העולה מפה פשוטה: מי שרוצה צדק לא יכול להרשות לעצמו לקנות אותו. מי שיכול להרשות עצמו לקנות לעצמו את בית המשפט – לא צריך להטריד עצמו עם צדק וחוק.


אהוד פרסלמן: פסק הדין במשפטו של משה קצב התעלם מהעדות החשובה ביותר

פרלסמן הוא בין היתר כתב בניוז-1.  בשנים האחרונות הכרנו אותו כמי שמנהל קמפיין לחפותו של הנשיא לשעבר – משה קצב. אהוד הציג בפנינו את העובדות שנכתבו בפסק דינו של קצב שנערכו בדלתיים סגורות. העובדות כפי שבית במשפט "פירש" אותן – נוגדות לחלוטין כל הגיון. יותר מזה, עדותו של קצב שונתה והמשמעות שלה התהפכה. וחמור אף מכך, עדותו של האדם החשוב ביותר בכל התיק – מפקד אבטחת אישית בשב"כ שהעיד שלא היתה כל היתכנות לביצוע הפשע – נמחקה לגמרי מפסק הדין. המסקנה העולה מכאן היא  שתפרו לקצב תיק. לדעת אהוד הסיבה לכך היא, שמרגע שמני מזוז החליט החלטה מוזרה לפתוח לקצה תיק כשקצב הגיע להתלונן על סחיטה מצדה של א' – המערכת כולה התגייסה לחפות על הטעות של מזוז. אפילו חירותו של נשיא מדינה אינה מוגנת מפני ה"חוק". כשקצב נבחר לנשיאות וניצח את פרס, האנשים האלו ראו בכך "הרצח השני של רבין"..


נחום שחף: ישראל התעלמה 13 שנים מהוכחות לכך שהסרט על מוחמד א-דורא היה מבויים (לצפיה לחצו על התמונה)

‏‏לכידה.PNG

שחף סיפר על תעשיית פאליוד, איך היא עובדת וכיצד בישראל מתעלמים לגמרי מההוכחות לזיוף של הסרטים המבוימים השקריים כגון פרשת הרג  בנות הרופא מעזה ועלילת "רצח" הנער מוחמד א-דורה. שחף חשף את תרמיתה כבר בימים הראשונים, לו היו מקשיבים לו היינו אולי חוסכים מעצמנו את האינתיפדה שפרצה בעקבות ההסתה השקרית של הרצח – ושבה נרצחו 1000 ישראלים!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: