מי שחי בתוך השפה ימות מטעות כתיב

תראו כמה אנשים הולכים שולל אחר מילים: בסרטון פה ח"כ איימן עודה מחד"ש יוצא כנגד כהנא הגזען וטוען לזכות עצמו – שהמפלגה שלו היא בעד דו-קיום בין ערבים ליהודים במדינת כל אזרחיה. זה בלבל אפילו את עמית סגל. עודה דרש התנצלות מסגל  על ההשוואה בין בל"ד לבין כהנא: "שהם אנשים שדוגלים במדינת כל אזרחיה, בשלום על בסיס שתי מדינות, לבין אנשים  קולניאליסטים החיים על תורת הגזע"  ועוד הוסיף – "זו בושה"… [לצפייה- כאן]
בוא נראה מה באמת אמר עודה:
פתרון שתי המדינות הוא הרעיון של הקמת מדינה פלסטינית על שטחי ארץ ישראל – שתהיה נקיה מהיהודים.
מדינת כל אזרחיה משמעו-  שהמדינה של "העם השני" – של היהודים –  לא תהיה יותר מדינת היהודים אלא תהיה שייכת בשוויון גם לאזרחיה הערבים (שנהנים משיווין גם עתה, לכן מה שמפריע לו הוא הגדרתה כמדינת יהודים)
כלומר, הוא לא בעד הרעיון שמדינות צריכות להיות נטולות לאום הוא רק תומך בכך שמדינת היהודים האחת תחדל להיות בית לאומי לעם היהודי
 
זו גזענות אנטישמית חצופה, השוללת את קיומה של מדינת ישראל. דבר הנוגד את חוקי המדינה. הגזענות הזו כל כך גורפת – שלילה מוחלטת של המדינה – שלא רק שהיא בלבלה את עמית סגל – היא בלבלה את יצחק לאור–  שהבלבול שלו כבר עבר מזמן את סף הטירוף בצד הלא נכון שלו. 
WhatsAppjhsdfhjjjjssssssssd
כל זה על מה? על כך שסגל דרש מעודה לגנות את עזמי בשארה וחנין זועבי- עבריינים מורשעים. כך במאקו:
"יצחק לאור, פובליציסט מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, התייחס לפרסום הפוסט בתגובה לפניית mako תרבות, וטען כי מדובר בתגובה הומוריסטית למה שהוא מכנה הסתה נגד המיעוט הלאומי הערבי בישראל"
ה"פובליציסט מהצד השמאלי" הזה – מכנה את סגל "היטלר" –  כי יצא כנגד עודה – השולל מיהודים זכות להגדרה עצמית במדינה שלהם, שכבר קיימת, חיה ובועטת – תוך שהוא תומך בהקמת מדינה ערבית חדשה עבור הרוב הערבי המוחלט במזרח התיכון – שתהיה נקיה מיהודים.
זה בדיוק מה שאמר עודה, רק הוא ניסח את תורת הגזע שלו כך – שזה נשמע כמו חזון אחרית הימים. זאת – בניגוד לכהנא – שטוען שליהודים – המיעוט המזערי במזרח התיכון, והנרדף ביותר בכל תולדות ההסטוריה – מגיעה פיסת אדמה מזערית  אחת לעצמו.
למילים יש משמעות, לא רק "תחושות" . מילים קשות כמו "ישראל רק ליהודים" גרועות הרבה פחות מחזון מדינת כל אזרחיה, גם אם המילים שלום ושויוויון מקשטות אותה.  כי משמעותן: שלילת הזכות להגדרה עצמית לאומית רק מהיהודים. זו גזענות אנטישמית מתועבת, שאם גם חושבים על תוצאות השלילה הזו, לאור התנהלות של ערבים כלפי יהודים במאה השנים האחרונות  – אז כבר קשה להבדיל בינה לבין נאציזם של הפתרון הסופי. ( ה"פובליציסט מהצד השמאלי" דווקא כן זיהה-  רק הפך בין הנרדף לרודף. כך התדרדרה החשיבה ב"צד השמאלני" 
 
גזענות היא, בראש ובראשונה – החלת חוקים אחרים לקבוצה אחת, תוך אפלייתה על פני כלל העולם. כהנא, שדרש שפיסה מזערית תהייה רק ליהודים כמיעוט נרדף בעולם, לא יכול להיות יותר גזען ממי ששולל מיהודים את הזכות הזו –  ורק מיהודים –  תוך תמיכה בהקמת  עוד מדינה ערבית – לפלסטינים הערבים ששייכים לרוב המוחלט במזרח התיכון.
אל תלכו שולל אחר מילים בשפה. טיעון צריך לכלול קריטריון שיפוט אחיד ואובייקטיבי.
"הגדרה עצמית לאומית" הוא קריטריון אחד. אם הוא יפה, הוא יפה לכל. 
לתמוך בהגדרה עצמית פלסטינית תוך שלילת הגדרה עצמית לעם היהודי – זו הדרת יהודים מכלל הקריטריון – שלכאורה אמור להיות  ראוי עבור כל העמים.
לכן זו גזענות אנטישמית ולא "חזון אחרית ימים של דו-קיום" 
זה אינו אלא הרעיון האיסלמיסטי העתיק של שלום על פי האיסלם. דר-אל-סאלם:

דאר אל-אסלאם

(בערבית: "دار الإسلام" פירוש מילולי: "בית האסלאם"),  מתאר את כל הארצות שבהן מוסלמים יכולים לקיים את דתם באופן חופשי. תנאי זה מתקיים בדרך כלל בקהילות בעלות רוב מוסלמי, שבהן השלטון מבטיח הגנה למאמינים המוסלמים. רוב ארצות דאר אל-אסלאם מוקפות ארצות מוסלמיות אחרות (רוב העולם המוסלמי נמצא ברצף גאוגרפי).

לפי האימאם אבו חניפה, הנחשב להוגה המונח, ארץ תחשב כנכללת בדאר אל-אסלאם בהתקיים שני תנאים:

  1. מוסלמים זוכים לחיות בה בביטחון ובשלום.
  2. הארץ חולקת גבולות עם ארצות מוסלמיות אחרות.

לכן, כשהם טוענים שהתנחליות הן מכשול לשלום – הם מתכוונים לשלום מוסלמי-  שלא ייתכן כל עוד יהודים וכופרים מטמאים את האדמה ומדינה של יהודים גובלת בשטחי המדינה הפלסטינית טהורת הגזע.  כל מלחמות הערבים בישראל הם מלחמות למען שלום-איסלמי. כל עוד גובלת בהם מדינה יהודית – מתקיימת מצוות ג'יהד. שלום, זה מצב שכל היהודים סולקו או הושמדו – וכל המדינות הגובלות – הן מדינות של מוסלמים.

עכשיו קצת יותר ברור מי הגזענים פה?

תגובה אחת בנושא “מי שחי בתוך השפה ימות מטעות כתיב

הוסיפו את שלכם

  1. לאבו חניפה הנ"ל היה תנאי שלישי שארץ תיחשב חלק מדאר אל-איסלם: היא צריכה להיות בשלטון מוסלמי. זה כולל ארצות שאי פעם היו בשלטון מוסלמי (כמו ישראל, ספרד = אל אנדלוז, צפון הודו, וחצי צרפת עד העיר Tours בה הוכו המוסלמים ב-732), או ארצות שכרתו הסכמי שביתת נשק עם מוסלמים. כל הארצות שלא נכללות בדאר אל-איסלם מהוות את דאר אל-חארב = בית המלחמה, וחייבות להיכבש ע"י המוסלמים (החצי השני של הודו וצרפת, ושאר העולם.)

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: