אי אפשר לעצור את גלגליה של המהפכה!

מדור סאטירי מהמדור הראשון:

דמיינו לכם לרגע איך מתנהלת לה ועידה של המפלגה הדמוקרטית-קומוניסטית בארה"במנחות הכנס תהינה נשים, כמובן, אחת מאותגרת משקל והשניה תהיה כבת 12 ממוצא אסייתי לא ברור.

מנחה בת 12

התכנסנו לפה להחליט החלטות חשובות בנוגע להתארגנות המאבק שלנו למען  סוציאליזם, לאחינו ואחיותינו ממעמד הפועלים ועל הפרק…

מישהו מהקהל:

סליחה שאני קוטע, שמי ג'ון דו  ואני רוצה לבקש, אה, סליחה, אני מזדהה כ"הוא" ואני רוצה לבקש  בקשת זכויות מיוחדת? אנשים פה באולם מתלחשים ומרימים ידיים להצביע, ואני סובל מרגישות יתר וזה ממש מפריע לי כזה, תוכלו להתחשב, חברים?…

לשמע המילה "חברים" מזנקת ממקומה טרנסג'נר בשמלה אדומה ומוטת כתפיים של שוורצנגר, ושועטת לכיוון הדובר, חוטפת את המקרופון ורועמת

טרנסג'נדרית

בקשת התחשבות!!!!!!  לא לדבר במילים מגדירות מגדר!!!!

לשמע הקול הרם  מתכווצים חמש מאות משתתפים רגישים לרעש, לתזוזות מהירות, לשמלה אדומה, ולמשמע האות E . אחדים בהקל התעלפו

מנחה

אוקי קומרדס,  לפני שנעבור להצבעה החשובה, נצביע קודם על כללי הועידה הזו ולשם כך נזמין את רוני.

עולה צעיר חביב במדי צבא נוסח קסטרו, לא בית האופנה…

רוני

טוב, בני אדם, כל אחד מכם צריך להיות הסדרן ששומר שהסביבה הזו תשאר נעימה וניסבלת לכולם. ושכל הצרכים  של כל אחד פה ימולאו . יש לנו פה הרבה קומרדים עם צרכים מיוחדים, הרבה מהם בלתי נראים לעין אז כל אחד מאיתנו צריך להתחשב בהכול כדי לוודא שכל אחד יוכל להתנהל בדרך הנחוצה לו. בתור התחלה, מאד חשוב לא למחוא כפיים בקול, אלא להרים ידיים למעלה ולנדנד את האצבעות כדי להתחשב באלו מאתנו שרגישים לרעש  (מדגים)

(הקהל נשאר לשבת ומוחא כפיים סוערות בנפנופים דוממים)

רוני

וגם אל תרימו ידיים, אל תנופפו בשלטים, אל  תקומו בפתאומיות או תתלחששו  – יש עוד המון דרכים שבהם אנחנו יכולים לתקשר מבלי לפגוע באף אחד . למי שצריך חדרי שקט בועידה- יש כמה כאלו בקומה השניה, עם טלויזיה בלי קול למי שרוצה לראות את הדיונים בלי לשמוע אותם. נא לכבד בחדרים השקטים את הצרכים של כל אחד, ובמיוחד לא לגלות שום סוג של תופקנות חושית כלפי האחר, כמו בושם למשל?  העקרון בביטחון קולקטיבי הוא אנחנו לא רוצים להעמיד בני אדם במצבי מצוקה מבחינתם…

אישה באדום. צועקת:

די לדבר במלים עם הבחנה מגדרית!!!!!!!!!!!!

מישהו מהקהל (מזנק מכסאו):

בבקשה להתחשב ברגישות שלי ולא לצעוק!

מישהו אחר (פורץ במנוסה):

בקשת זכויות יתר! אפשר בבקשה לא לזנק מכסאות במפתיע?! ז

מישהי (מתייפחת)

בקשת התחשבות: לא להגיד  "טריגר"!

רוני

בואו ננסה לודא שכל אחד מאיתנו ממתן את עצמו, במיוחד בפולמוס שמקדים לדיון שהולך להיות פה לקראת ההצבעה החשובה הנוגעת למאבק שלנו למען סוציאליזם המהפכני , כי לא כל אחד חווה קונפליקטים באותן רמות ויש כאלו שלוקחים קונפליקטים יותר קשה מאחרים, וזה טראומטי  עבורם? ובכל מקרה, אם מישהו עדיין מרגיש שהאווירה יותר מדי לוהטת עבורו, תרגישו חופשיים להימלט מהמקום?  אנחנו נדאג לפנות את הדרך לכל מי שירגיש שהוא צריך לברוח, ואבל בבקשה להשתדל שלא לברוח  בפתאומיות כדי שלא לפגוע באלו שנבהלים מבריחה פתאומית? אוקי?  ודבר אחרון  – אל תדברו אל שוטרים חזירים מטונפים!

[מחיאות כפיים וקריאות עידוד רמות מהקהל. אופסי, רוני מתגבר במהירות על מצב החירום הטראומטי , ומשתיק בנפנופי ידיים  רועמים]

רוני

מעולה! אנחנו חזקים ומאוחדים ובעלי חוסן נפשי כי ישנה עוצמה בעבודה קולקטיבית וזה בדיוק מה שאנחנו עושים עכשיו!

מנחה בת12

מעולה, כמעט סיימנו לדבר על האופנים שבהם אנחנו הולכים לדבר על המאבק הסוציאליסטי שלנו. ואחרי שבריאן ישמיע לנו כמה דיווחים, נעבור להצבעה… אז …. קחו נשימה עמוקה, קומרדס

בריאן

היי אני בריאן מ.. אה. מזדהה כ"הוא",  ויש לי כמה…

מישהי מהקהל

בקשה לזכות מיוחדת – אנשים פה מרחוק לא כולם שומעים כל כך טוב….

מנחה

או קי עכשיו נעבור ל…

מישהו מהקהל

בקשה לזכות מיוחדת – אפשר לבקש ממך לדבר ישירות למיקרופון , כמו שאני עושה עכשיו, ולא להזיז כל הזמן את הראש שלך, כי זה מרחיק מהמיקופון ומוציא אותי מדעתי?

מנחה

אה, כן בטח ( מנענעת את הראש להסכמה ומתרחקת מהמיקרופון) עכשיו רק נצביע על החלפת ששת הנציגים שפרשו, בששה נציגים ששמם הוא…

מישהו מהקהל:…

מנחה

אפשר להעביר את המיקרופון לזה עם הג'קט ג'ינס… שיש הרבה מאד מהם, בעצם…

[הקהל פורץ בצחוק. שני אנשים מתעלפים מהרעש, אחד נמלט בבהלה, אחד אחר נמלט בבהלה מההמלטות בבהלה, חצי מהמשתתפים נבהלים מההתרחשות הטראומטית וקמים על רגליהם, אנשים רגישים לאנשים שקמים על רגליהם קמים על רגליהם  אבל תוך פחות מרבע שעה האמבולנסים מפנים את כל הפצועים והכל נרגע]

מישהו מהקהל

בקשת הבהרה: היו"ר הגיש פה דו"ח  והיו תגובות מיליליות על הדו"ח ואז הצבענו על כללים להגשת דוחות, ואז על כללים לתגובות,אז  על מה בעצם אנחנו מדברים פה ובדיוק על מה אנחנו הולכים להצביע?  שהרי, העבודה שאנחנו עושים פה חשובה מאין כמוה ואנחנו מוכרחים להיות מדוייקים!

מנחה

אז טוב, בואו נהיה מדויקים .מה שאנחנו עושים פה עכשיו זה להחליט על תיקון לאמנה של הדוחות, שעוסקת ב…אה….. הלפפת שישה … ( מרימה 6 אצבעות לסייע לעצמה לחשוב) האמנה היתה… אה….  (מדברת לאט לשקול מילים לצורך דיוק מירבי) אה… להחלפת ששה נציגים של הועדה  – בחרים מאלו שדווחו עליהם באמנה של הועדה הזו.

(משפט שלם ורצוף, היא מתנשפת מרוב סיפוק על ההצלחה הזו!)

מישהו מהקהל:

בקשה להבהרה: אז, מצביעים "כן" זה אומר…?

מנחה

כן!

אותו מישהו מהקהל:

  ….להחליף את הנציגים?

מנחה

לא! הצבעה "כן" זה אומר, שאתה מסכים, שהנציגים החדשים, ישבו במקום שבו ישבו עד עכשיו המציגים הקודמים, שלא יושבים שם יותר כפי שצויינו בדוחות של צירי הועידה. נדמה לי ? זה מובן?

כל הקהל

לא.

מישהו מהקהל

בקשה להבהרה: אז התיקון של התקנון, שעליו שמענו עכשיו דיווח – עליו ההצבעה? זה אומר אנחנו מצביעים עכשיו על ההפך ממה שהוצג בדו"ח?  אני פשוט לא מבין?

כל הקהל צורח עליו כאיש אחד

סתום כבר!

הוא מתעלף, ואז בורח

מנחה(מדגישה כל מילה):

זה אומר, שאתה מצביע, עבור ה"אתגר" של הנציגים מהמזרח

מישהו מהקהל

בקשת זכות מיוחדת. אפשר לבקש מהקהל להפסיק ללחוש בקולי קולות, לצעוק את הבחירה שלכם או לנופף את כרטיסי הבחירה ( שנועדו, למעשה, להרים ולנופף, להצבעה…) ?

מישהו מהקהל

הייי…. אני טרוור, ממפיס, מזוהה כ"הוא". מבקש נקודת הבהרה: האם הנציגים שהוצגו בדו"ח, נבחרו כנציגים לפני שהתפטרו מהיותם נציגים?

[המחנה מתייעצת על כך עם חבריה, התשובה היא – לא]

מישהו מהקהל

מבקש זכויות מיוחדות, יש לי אוטיזם, אני מבקש מהקהל לא להרים את הידיים ולא לנופף בפתקי הצבעה –במיוחד בזמן ההצבעות?

——————–

לא יודעת אם הסטירה שלי הצחיקה אתכם או לא, אלא , שזו לא סטירה. הקלדתי, כמעט מילה במילה את ההתרחשות האמיתית בתכלית של  ועידה של הזרם הסוציאליסטי של המפלגה הדמוקרטית , של אנשים שהתכנסו יחדיו  לשם החלטה על דרכי המאבק הסוציאליסטי הקולקטיבי , גם אם לא הצליחו אלא לדבר , אם כי לא להכריע, על הכללים שעל פיהם צריכה להנהל הועידה עצמה. את הסוף, שבו לא הצליחו אפילו להחליט איך להחליט איך לספור את הקולות בועידה החשובה מאין כמוה למען המאבק הסוציאליסטי , להביא את המהפכה אבל מתוך ביטחון קולקטיבי –  אני משאירה לכם – לצפייה.

בקשה מיוחדת שלי ( מזוהה כ"הא") כשאתם צופים, אנא שמרו שהלסת לא תישמט לכם כי אני מאד רגישה למראה פיות פעורים?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: