המחראה לצדק מחאתי

בקניון בעיר סופר-ליברלית בנו חדר שירותים חדיש וליברלי, עם מבחר תאים על פי קטגוריות הבאות:
1. בנים
2. בנות
3. ללא הבחנה מגדרית
4. למשפחה ( מקוה שלא כולם יחד…)

פה נמצאת ממש המהות הגרעינית של התפיסות האנטי אינטלקטואליות באופן גם ויזואלי, גם קונספטואלי וכנראה גם על פי חוש הריח .

הנושא הוא "קטגוריות", אבל לפני כן אפתח בכך שחדרי נוחיות נקראים לעיתים 00 כעיוות של שני O – להפרדה בצי הבריטי שירותים ׁׁ(Officers Only) המרמז על צורך אינטואיטיבי בהפרדה מעמדית בעת ביצוע פעילות הגופנית אינטימית מסוג זה.

הפרדה מגדרית נבעה, כפי הנראה, מכך שנשים נוטות להיות יותר מופנמות מגברים בכל הנוגע לאינטימיות המתרחשת בשירותים, לצד הנוחיות היחסית שמאפשר חדר רק לצרכים של נשים – כגון להידרש לעניניים של היגיינה נשית, או להתלבש כבמלתחה, או להתאפר מול מראה, מוגנת מפני מבטים טורפים, או גרוע מכך- להראות שלא במיטבך מול בן סוג אפשרי.

ההפרדה גם מונעת מתוקפים פוטנציאליים להסתגר, באין רואים, עם הילדה הקטנה שלכם.

משום כל זאת, ישנה הפרדה מסורתית בין חדרי שירותים לנשים וגברים, שיש בה משהו מן הצדק ומשהו מן השרירותיות (כי כל פרט רגיש קצת אחרת לעשיית צרכים בקרבת בי אדם אחרים.  בנות רבות, למשל, נמנעות בכלל מלהשתמש בשירותים ציבוריים מתוך חינוך מופרז לניקיון).

אבל בכל זאת, ההפרדה לשתי קטגוריות היא הבחנה תקפה, וכל אדם בעולם יודע בוודאות לאיזו מהן הוא שייך. כולל גם את כל סוגי הטרנס – שאם הפכו לנשים – הם שייכים לנשים – ולהפך.

החלוקה לקטגוריות הכתובות למעלה נשמעת אולי "נורא מתקדמת" עד שמבינים, שאין שם בכלל חלוקה לקטגוריות, ולמעשה יש בדיוק אינסוף אפשרויות לחלוקה שרירותית מהסוג הזה:

קחו אותי. אני בת. לכן אני יכולה להשתמש באסלה מס 1 .
לפני שאני מובחנת מיגדרית -אני אדם. ככזו אני לא מובחנת מגדרית לכן גם אסלה 2 – פתוחה בפני
אני גם חלק ממשפחה מעצם היותי ילודת אישה. אז גם קטגוריה 4 פתוחה בפני
ואם כבר מדברים עלי אישית – מאחר שתמיד כל שירותי הנשים תפוסים, אני תמיד פונה ישר לאלו של הגברים משום שאני גם יודעת בוודאות שאף אחד מהם לא ימלט משם בצווחות "אישה!!!! אישה בשירותים שלנו!!!!!!" כמו שהרבה נשים עושות בסיטואציה הפוכה

כך, שחלוקה קטגורית אין פה. והבנו עתה, שקטגוריה אינה יכולה להיות רק שרירותית ( למעט, אם היא מסורתית. כי מה שעשו תמיד – לזה הרוב התרגל – גם אם אין לזה סיבה אחרת)

——————-

בעיה נוספת עם חלוקה שרירותית של שירותים היא – שהיא תמיד , תמיד, ממדרת את רוב בני האדם כל הזמן:

כל עוד היתה חלוקה לשני מיגדרים, אין אדם בעולם שלא יתאים לאחד מהתאים.
מרגע שבו מחליטים להקצות תא לכל צורת הגדרה עצמית ייחודית – כמות התאים הנאותה היחידה תהיה – תא לכל פרט, ובכל אחד מהימים, ועל פי מה שהוא באותו רגע.אני למשל, לפעמים אמא, לפעמים בת, לפעמים רעיה – ועוד הרבה מאד קטגוריות שנכונות לי .
אם החלוקה היא שרירותית, אין לי שום סיבה שלא לדרוש, שהיום יהיו תאים מיוחדים לרעיות של אנגלים.

כך, החלוקה הליברלית הזו נועדה לייצר אי מרוצות תמידית – ואפילו אם כל הקניון יהפוך לבית שימוש אחד גדול, עם אינסוף תאים נוסח המלון של הילברט . זו, אגב, מטאפורה מושלמת לפוסטמודרניזם – פוסט מודרניזם הוא בית שימוש אחד גדול במלון של הילברט עם אינסוף תאים שאף אחד מהם לא מתאים לשימוש

————————–
האמת היא, שבתי שימוש ציבוריים לא נמצאים בראש מעייני. אבל הטיפשות הפרוגרסיבית המתודית – היא כל מעייני. כי היא מסוכנת מאין כמוה לתבונה, לתרבות, ולאנושות :

מהנדסי הקניון הטפשי ענו לרוח הזמן. הם לא היו, מן הסתם, פילוסופים דגולים אלא חשבו שזה טרנדי, ליברלי ומגניב מי שהפכו את העדר הקטגוריות לטרנדי ומגניב היו פילוסופים דגולים – מתועבים וגנבי דעת.

לשם כך נחוצה סקירה קטנה ושטחית מקוצר היריעה ואתכם הסליחה:

פוסטמודרניזם הוא פילוסופיה (אנטי-פילוסופית אמנם). הפ"מ נולד מחיבור בין אמא פוסט -סטרוקטורליזם (להלן "פ"ס")  לאבא נאו מרקסיזם

בפ"ס אין אמת.  המציאות היא בשפה, והקטגוריות של השפה, לטענתם, כולן שרירותיות , אין להן כל קשר לאין-מציאות והן נועדו רק לדכא ולהדיר את מי שמוסדות הכוח החולשים על השפה – רוצים להדיר לטובתם כוחם שלהם.
הדוקטרינה של הפ"ס היא לחסל כל קטגוריה – שהיא תמיד "שקר אידאולוגי" ואז יהיה שיוויון מוחלט בין כל הפרטים בתבל ( זה נכון. אם יצליחו, כולם יהיו נטולי שפה, נטולי מציאות ובמצב זהה של אמבה) מטרתם העיקרית – לפרק. ( דקונסטרוציה)

הנאו מרקסיסטים, בניגוד מוחלט,  דוגלים בקיומה של מציאות ואמת מוחלטת, על פי הדיאלקטיקה המטריאליסטית שהיא המדע האנושי השלם כולו.

לתפיסתם, כל המציאות העכשווית כולה היא שגויה, משום שמרקס חזה אותה אחרת לגמרי, ומרקס צודק.
לכן מטרתם העיקרית היא – לפרק כל נדבך במציאות הקיימת – כמו של הפ"ס אבל להרכיב אחר כך מחדש – על פי ההוראות ממרקס. קרי – שלטון קומוניסטי עולמי תחת מנגנון שלטוני החולש על כלל האנושות וממשטר כל אספקט של התנהלות כל בן אנוש עלי אדמות.[ראו, למשל, "ארוס וציוויליזציה", להרברט מרקוזה שם מרקוזה טוען שיש לשיחרר את האנושות מכל כבליה, והאופן לעשות זאת זה לאחד את כל האנושות יחד תחת מנגנון שליטה אחד, בלתי נבחר…]

לכן, נאו מרקסיסטים חברו לפ"ס כשלב בדרך, כמי שיש לו הכלי הפירוק החזק ביותר – הדקונסטרוקציה ( וגם – האיסלם ).
לכן הם מעודדים את כל הגורמים החתרניים בכל מקום בעולם לפרק את הכל – את הקטגוריות, את השפה, את המציאות, את המבנה החברתי שבנוי על שפה משותפת (בהיפוך ממגדל בבל) עד להרס מוחלט, ומשם – הם יתחילו לארגן מחדש קטגוריות – כך שיתאימו לאג'נדה שלהם.

אתם רואים את זה קורה כל הזמן.
קחו את המושג "משפחה" (שבקרוב יהיה לו קיום רק כשלט על תא בשירותים בקניון):
התפיסה החברתית הקיימת, מאז שהקפיטליזם החזירי המציא את רעיון הולדת ילד מתוך שני בני אדם עם מיגדר בינארי שונה, היא – שאבא ואמא, בתוספת צאצאים עתידיים – זו משפחה.

1200px-Ferdinand_Zeppelin_Familie
פעם אנשים האמינו שככה נראית משפחה

היום אפילו לכתוב בפייסבוק שזוהי התפיסה הרווחת למושג "משפחה" מאז ומקדם (גם בקרב יונקים קדומים ופרימטים) – אתם מסתכנים בחסימה בשל "שיח שנאה".

כך פירקו היטב את קטגורית המשפחה, והרכיבו מחדש – רק  על פי הגדרות אלטרנטיביות, כגון – זוג גברים שאימצו ילד שלא הולידו לבד.  אין לי התנגדות עקרונית  לנישואים חד מיניים. (יש לי השגות, עם זאת, על כשירותם של גברים בלבד לגדל ילד, זאת , מתוך היכרות מעמיקה עם המין הגברי והמושג "הורות"). אבל מאחר שאני רואה את כל התכנית (וגם אתם, כי פרסתי אותה לעיניכם) ברור לי שהמטרה אינה להיטיב עם להט"בים, אם כי נכון, במומנט הרגעי הזה – שזה עובד לטובתם – אלא – שליטה מוחלטת על כל אספקט קיומי אנושי. (שאלתם עצמכם מדוע דווקא מנוול מגא-קפיטליסט שהורס מדינות שלמות כלכלית, עוד לפני ארוחת הבוקר – כסורוס – תומך בפרוגרס "יפה הנפש"? )

משפחה הכוללת אם ואב יכולה לייצר בעצמה את צאצאיה –ולכן לשלטון אין כל השפעה על ההתנהלות החופשית המופקרת הזו ללא חוקים דרקוניים מקוממים.
אבל מי שזקוק לילד ולא יכול להביא בעצמו – תלוי לחלוטין בשלטון – שיספק לו ילד מאומץ. זה מאפשר שליטה טוטליטרית בבני אדם, שתאפשר, בין היתר – תביעה לציות מוחלט לשלטון – בתמורה.

כך, בכל דבר ועניין. כולל "התחממות גלובלית" שאינה אלא תכנית על לשלוט בכל הרגלי הצריכה של כל פרט – כשאי ציות יגרור האשמתו כאויב כלל האנושות.
זה יקרה. זה קרה כבר, בפרויקטים המרקסיסטים הקודמים – ברית המועצות. סין ה"עממית", קמבודיה, צפון קוריאה וגם ונצואלה – אבל הפעם בסדר גודל כלל עולמי – זאת – בהתאם למסקנתם של הנאו מרקסיסטים – על פיה המהפכה הבאה צריכה לפרוץ בכל העולם בו זמנית כדי שאנשים בשלטון קומוניסטי לא ידעו בכלל שקיימות אפשריות לחיים אחרים.

מהיום, כשאתם רואים שירותים עם חלוקה קטגורית שרירותית, עשו שהו להצלת האנושות:  השתינו על השלטים עצמם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: