פצצה בסדר גודל של הנאום הסודי של חרושצ'וב

קריאה נואשת לאחיי ואחיותיי מהשמאל הציוני, לבעלי היושרה ולשוחרי זכויות האדם, הדמוקרטיה והמנהל התקין.

ב1956, שלוש שנים לאחר מות סטאלין, נאם יורשו – ניקיטה חרושצ'וב – בועידה ה20 של המפלגה הקומוניסטית בברית המועצות. הנאום לא נותר סודי – מכיוון שהודלף באמצעות מרגל של "המוסד".לפני שאספר על הפרק הזה בתולדות האנושות למי שלא הכיר, אומר כמה מילים על קומוניסטים: קומוניסטים האמינו, שהם מביאים עולם חדש ומושלם לאנושות – בשורה חדשה של אוטופיה חזון אחרית הימים. אבא שלי היה חלק מאותו חלום ולמרות שנזרק בגיל 17 מקיבוצו – עין שמר – כשפשעיה של ברית המועצות כבר היו מעל ומעבר לכל תירוץ – ושלמרות זאת הגרעין של אבי המשיך לדבוק בה בנאמנות – אבי תמיד שמר למרקסיזם נקודה חמה בליבו – עד לרגע שבו נדם.

הקומוניזם לא רק הבטיח את הטוב שבכל העולמות. הוא גם הבטיח לאוהדיו הנאמנים -שהם הטובים מכל בני האדם. על מיתוג כזה קשה לוותר.כל כך קשה לוותר, עד שניתן לגלות – באינספור כתבים מאותה תקופה – כיצד נאמני בריה"מ (רוב רובם של חברי הקיבוצים, ולא רק הם) מ ת ר צ י ם כל ידיעה מבריה"מ שחשפה התנהלות שלטונית שהיא ההפך המוחלט מהערכים שהיו אמורים לייצג. הקומוניסטים ראו עצמם משחררי העולם מ"האימפריאליזם האמריקאי" אבל תירצו את האימפריאליזם האלים של בריה"מ בכך ש"ברית המועצות חייבת להתגונן מפני ארצות אויבות-המהפכה שהיא מוקפת בהן". את התקנות הדרקוניות לאכיפת צנזורה – מצד מדינה שהבטיחה חירות שלא נחוותה כמוה -תירצו – בכורח לשמור על טוהר האידיאולוגיה. והמשיכו לראות את הדיסטופיה הקומוניסטית כטוב שבכל העולמות , כמשחררת הגדולה של האדם – ואת עצמם, חסידיה– כטובים בבני האדם.

ואז נתגלו משפטי הראווה וההוצאות להורג ההמוניות של מתנגדי המשטר, וכאן, בישראל – נודעו גם ממדי רדיפת היהודים – ועדיין חלקם – ואבי הצעיר איתם – המשיכו להאמין שהגהנום הוא הטוב שבכל העולמות והם – הטובים שבכל בני האדם. בשלב מסוים , מאוחר מאד מאד– חברות קטנות ופרטים – התחילו להתפכח. הם התחילו להבין – שרצח המוני אינו אמצעי להבאת שלום עולמי, שצנזורה, דיכוי ורצח מתנגדים פוליטיים לא משרתים את התפקיד של שחרור האנושות מכבליה. הם התחילו להיגמל – לאט מאד, ועם הרבה מאד יסורי גמילה – מהתחושה שהם טובים מכולם מעצם תמיכתם בברית המועצות – שהלכה והפכה פחות ופחות ניתנת להגנה.

ואז ב1956 – הגיע הנאום הסודי של ניקיטה חרושצ'וב. במשך למעלה מ4 שעות -מנה את פשעי משטרו של סטאלין (וגם אז – מבלי לגרד אפילו את העיקר). בין היתר הפעיל סטאלין טרור ממשלתי כנגד ראשי השלטון והצבא. גנרלים רבים בצבא האדום הוצאו להורג, יחד עם סופרים, אמנים, ומדענים לצד אזרחים פשוטים שנחשדו כמפקפקים בשלטון. במהלך השנים 1937–1938 נעצרו כמיליון וחצי אנשים, וכמחצית הוצאו להורג. (ויקיפדיה). האם לאור זאת כל הטובים שבכל בני האדם התפכחו? תשכחו מזה. בעיון בכתבים מאותה תקופה היו שטענו ש"הנאום הוכיח, שבבריה"מ מתאפשרת ביקורת עצמית , שעשויה להוביל לתיקון". נקצר לכם – זה לא הוביל לתיקון . חרושצ'וב עצמו, כזכור, היה האחראי על משבר הטילים בקובה – שכמעט הוביל למלחמת עולם גרעינית. הוא גם זה שטבע את הנרטיב – שישראל היא האיום על שלום המזרח התיכון. זה לקח. זהו לקח לכל מי שמרגיש – שהאידיאולוגיה שלו הופכת אותו לטוב שבכל בני האדם – מעצם היותה האידיאולוגיה שהוא דבק בה – מבלי לשים לב שהמימוש שלה הוא בבחינת מרמס לכל ערך שהאידאולוגיה הבטיחה לייצג. בלי לשים לב – שהוא דבק ברעיון – שהופך אותו לרע על פי שיטתו שלו , על פי תפיסות המוסר שלו עצמו

.היום היה היום השני בחקירה הנגדית של ניר חפץ, עד המדינה. עכשיו- זה לא סוד שאני נמנית על תומכי נתניהו. לא תמיד הייתי כזו, ולמעשה- התמיכה הזו מנוגדת לקבוצת ההתייחסות החברתית שלי. כך שאני לא תומכת בו מטעמים חברתיים המוסכמים על המלייה שלי אני הפכתי תומכת שלו – כשהבחנתי – על פי שיפוטי – שנתניהו משרת את אותם רעיונות – שהיו שלי כשהייתי בשמאל: הבחנתי – שהוא פועל למען הסכמי שלום (אמתיים ובר קיימא ולא אשליות מסוכנות) שממשלתו בעלת קו שמיטיב כלכלית עם מעוטי יכולת (וגם מאפשר לבעלי יכולת – להתעשר) . התרשמתי מהרגישות שלו לזכויות אדם, לשלטון החוק (מעולם לא קניתי את ההאשמות בשחיתות משום שקראתי את האשמות המגוחכות כנגדו). ובנוסף אהבתי כיצד ניהל את המדינה מתוך מתינות, שיקול דעת וממלכתיות (בניגוד גמור לאופן שהציגו אותו). בסופו של דבר, מאוחר מאד מאד – נפל לי האסימון והפכתי, רק ב2015- לתומכת. כל זאת למען דיסקליימר – אני לא מנסה להתחזות למי שאין לה פוזציה. אבל.

לאחר ששמעתי היום מקצת מהעדויות של עד המדינה ניר חפץ – עדויות המגובות בסרטונים מהחקירה של המשטרה עצמה. לאחר מה שעולה מהן – כיצד הפרקליטות על כל ראשיה – שיתפו יחד פעולה בעינויים לא חוקיים של אדם – שחטאו העיקרי היה, שהיה קרוב לאדם שאותו המערכת רצתה לחסל פוליטית , על עשרות הפשעים (אלו שרק שמענו היום, בתחילת עדותו) כנגד זכויות אדם בסיסיות, כנגד החוק, כנגד הצדק – בניסיון "לחקור" אותו על עברות שקיוו למצוא , שנתניהו ביצע מבלי לדעת מהם -בעצמם ( כל אדם ניתן להאשים במשהו) – כיצד ראשי הפרקליטות – לצד היועמ"ש, לצד בכירים במשטרה כולל מפכ"ל , במח"ש ובלה"ב 443 גופי תקשורת ואנשי תקשורת בכירים , בחתימתם של שופטים מושחתים – קשרו כולם יחד קשר כדי להפיל ראש ממשלה – שהם האמינו שבכך הם מצילים את העם מפני בחירה לא מוצלחת – וכל זאת בשם הדמוקרטיה – ובחקירות שעלו מאות מיליונים לקופת המדינה בהערכה צנועה, תוך השחתת כל מערכת המשפט – כמאות , ואולי אלפים רבים מתוך המערכת משתפים פעולה עם הפשעים הללו. שכללו השחתה גמורה של המערכת – כולל השחתת דיני ראיות אפילו בבית המשפט שבו מתנהל משפט הראווה הזה – תוך המשך הדלפות לא חוקיות והמשך תרמית הציבור בקנה מידה לאומי – זה הרגע שבו כל אדם, שרוצה לחשוב על עצמו כהגון – בלי קשר לתמיכתו במפלגה זו או אחרת -צריך להבין שמה שעולה מחקירת העד הזה על התנהלות המערכת היא הנאום הסודי של חרוצ'וב.

גם אז היו אלו שעדיין חשבו שמותר לחסל את הדמוקרטיה, להשחית את מערכת המשפט עבור הטוב הגדול יותר. ממרחק זמן – האנשים האלו (כולל אבי, בשל צעירותו והאינדוקטריציה שעבר) נחשבים לחסידים שוטים, לאידיוטים שימושיים. לא כך זה נראה להם בזמן אמת. כי אין דבר קשה מלאבד את התקוה לעולם מושלם – גם כשברור שהוא גיהנום מושלם, וקשה אולי יותר לאבד את תחושת הערך של אשליית העליונות המוסרית .

אבל זה רגע מכונן לכל מי שבכל זאת חשוב לו מנהל תקין, שלטון חוק, דמוקרטיה, זכויות אדם -והמדינה בכללותה: זה הרגע להתפכח – או – להמשיך לתמוך במערכת שלטונית – שמעולם לא נודעה – מושחתת כמוה, מסוכנת כמוה לזכויות האזרח, האדם – מסוכנת לחברה הישראלית . וממילא – לא תוכלו יותר לאחוז באשלייה שאתם טובים יותר רק כי אתם שונאים את נתניהו – משום שמרבית הציבור ראה את האמת המחרידה – ויראה בכם תומכי משטר דיקטטורי אלים הפועל בשיטות סטליניסטיות. לא כדרך משל – אלא סטליניסטיות הלכה למעשה. אל תניחו לתקשורת מטעם להמשיך להעניק לכם תירוצים לדבוק בשלטון הרודני של הפרקליטות. אתם יכולים לגלות את האמת אם הייתם רוצים. עשו את הדבר הנכון. מצאו את היושרה שלכם. בואו נפעל יחד – שמאל וימין – לבער את הצלמים בהיכל – ולברוא מחדש מערכת אכיפת חוק בריאה ובעלת יושרה. רק כך הציבור יאמין לפסק דין כנגד נתניהו – ויידע אז – שאכן ידו היתה במעל. או – שאם יצא זכאי- שאכן היה כזה. זהו רגע האמת משום שאף חברה לא יכולה להתקיים לאורק זמן כששחיתות פשטה בכל שדרת הפקידות. דווקא אם אתם מתנגדים לנתניהו כי אתם מאמינים ששחיתות הורסת חברה – היו ערים לכך – שגם אם כל מילה בכתבי האישום התפורים – היתה נכונה ואמיתית – עדיין – ממדי השחיתות של המערכת – שכל סיבת קיומה היא שמירה מפני שחיתות – כל האשמות לא מגיעות ליום אחד של שחיתות שביצעה מערכת אכיפת בחוק בדרך להביאו למשפט. ושום סכום שנטען שנתניהו גרע מקופת המדינה לא משתווה לסכומים שבוזבזו על הפללתו.

מי שהדליף את הנאום הסודי על פשעי סטלין לעולם היה יהודי – שהעביר למוסד – וכך מאות מיליוני תומכי בריה"מ בעולם הבינו את טעותם – זו לא היתה כוונתו של חרושצ'וב. הטעות של הפרeליטות המושחתת היתה , שהיא היתה בטוחה שהיא שולטת בתודעת הציבור בעזרת אמצעי התקשורת. לכן השלטון האלים והרודני הזה הרשה לעצמו חירות מוחלטת לעשות כרצונו. הם כמעט הצליחו בכך רק לא לקחו בחשבון שיקומו לעם ישראל כמה גיבורים – שלא ניתן לדכא , להפחיד או לשחד: עו"ד כנרת בראשי, החוקר אבי וייס, העיתונאי אלי ציפורי, עורכי הדין דוד פורר, עו"ד עדו שיפוני, עו"ד טלי גוטליב – לצידם – פרויקט 315 – גיא לוי וחבורתו. יבוא יום והציבור כולו יבין מי היו המעטים כנגד רבים – שהושיעו את ישראל.

תגובה אחת בנושא “פצצה בסדר גודל של הנאום הסודי של חרושצ'וב

הוסיפו את שלכם

  1. תולדות הדמוחארטה בישראל:
    בהתחלה היתה זו הועדה-המסדרת של מפא"י
    לאחריה שלטון בגץ
    והיום הזרקות לדעת

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: