טוב למות בעד בגצ"נו? | מגזין עכשיו 14

מאת גלי בת חורין | פורסם ב"עכשיו 14"

התמונה באדיבות יונייטד-קינג

הגיע הזמן שהציבור המפונק בישראל  יתחיל להיגמל מהתלות הילדותית ברודן כאילו הוא הפאפא הטוב והמטיב שמגן עליהם מפני המציאות המפחידה, אפילו ילדי סטאלין התבגרו.  גם אתם יכולים.

גלי בת חורין

התקופה: מלחמת ההתשה. להקה צבאית מגלה שהיא אחת מהמועמדת להופיע בטלוויזיה ביום העצמאות. ואז מתחיל הבלגן. במאי הלהקה מנחיל משמעת חזרות רצחנית. אנשים מתחילים להישבר, לריב על הסולואים ומתקוממים כנגד עריצות  הבמאי. בכל המתח הזה, אחת הזמרות מאבדת שליטה ושופכת לבן על פניו. הבמאי והאגו שלו מדיחים אותה מהלהקה. לאות סולידריות, חברי הלהקה מארגנים מרד. בתגובה, צה"ל מפרק את הלהקה.

כולם הפסידו: הבמאי איבד את הזדמנות חייו להופעה בטלוויזיה, חברי הלהקה עומדים ברגע זה למסדר אחרון לקבלת שיבוצים חדשים – ורובם לחזית. ואז מתפרץ החשמלאי של הלהקה עם שני גביעי לבן ביד וצורח: "אתם מטורפים!" פונה לבמאי, "מה אתה עושה?! בשביל מה?! אתה רוצה להרוס חיים של אנשים בשביל האגו המנופח שלך?! אז מה אם שפכו עליך לבן?!"

כפי שכבר זיהיתם, זהו הקטע האלמותי מהסרט "הלהקה" (1978). ברגע הבא אנחנו רואים את החשמלאי, בגילומו האלמותי של אלי גורנשנטיין, שופך את הלבן על עצמו: "לבן, כולה לבן". כל המתח נפרק בצחוקים, וכולם מקבלים סולם לרדת ממנו. הלהקה זוכה להופיע בטלוויזיה ביום העצמאות עם השיר הכה סמלי – שיר השלום.

התפרצות הברק

ישבתי וצפיתי כמו כולם בסרט הממשי שנגלל לנגד עינינו בימים אלו ממש, בעיניים קרועות מחוסר אמון: שני מחנות יריבים שהפכנו להיות, שמתארגנים פה למלחמת אזרחים על משהו ששני הצדדים רוצים בו – דמוקרטיה. ועל זה שני הצדדים מוכנים לשרוף את המדינה, שבלעדיה גם דמוקרטיה לא תהיה.

שני הצדדים נחושים להיאבק עד פירוק הלהקה כולה אפילו במחיר של להישלח לחזית במלחמה המוזמנת עם מדינות ערב ואיראן – שרק חיכו להזדמנות לרגע שנתפורר במאבקים פנימיים, נדפוק את הצבא שממנו הורתעו עד כה, נהרוס לעצמנו את הכלכלה, נעלה את הכבישים שלנו באש ובתקוה שגם נרצח אלו את אלו.

צפיתי, ציפיתי, וחיכיתי לאהרן ברק. האדם היחיד בארץ שיכול לעצור את הטירוף. כי הוא זה שהמציא את מערכת המשפט ה"מיוחדת" שקיימת רק בישראל, וגם שליט המדינה בשבתו כבג"צ, כקיסר העם, כפוסק העליון בכל דבר ועניין.

חיכיתי לראות אותו מתפרץ לאולפני הטלוויזיה כשהוא מתיז על עצמו לבן וצורח עלינו : "אתם השתגעתם?! בגלל האגו המנופח שלי אתם מוכנים להרוס חיים של אנשים?! כולה על בחירת שני שופטים?! על זה אתם שורפים את כל מה שהשגנו עד כה במדינה שחיכינו לה אלפיים שנות גלות?!"

זה לא קרה. ולמרות שיעברו כמה ימים עד שתקראו את זה, אני מוכנה להמר שזה גם לא יקרה.

אחריו המבול

בכל רגע שאהרן ברק לא קם וקורא לכולם לחזור לשפיות, כולנו רשאים להניח, שהוא זה שמחולל את כל הכאוס. ולשם מה? בתאוות שלטון שאינה יודעת גבולות – הוא מוכן לשרוף את כל הממלכה על כך שהפלבאים העזו לשלוח יד מזרחית לקודש הקודשים הפרטי שלו? על מי הוא חושב למשול לאחר שנשמיד את עצמנו?

כי על כך כל העניין. לידיעת מחאת ה"שפחות", הטייסים, ההייטקיסטים הרופאים וכל שאר העבדים המרומים – לא רפורמה, לא דמוקרטיה ולא נעליים – נשלחתם להתאבד קולקטיבית בשם האגו של שליט המדינה, קיסר מערכת המשפט והאכיפה, המפקד האמיתי של הצבא בשבתו כריבון, שרוצה להמשיך לקבוע מי יהיו השופטים, מה יהיה מזג האוויר ומה תהיה התוצאה בכל דבר ועניין. הדמוקרטיה זה הוא, ואם יקחו ממנו את השליטה על בחירת שופטים במדינה – לא תהיה לאף אחד מדינה.

שווה לכם למות למענו? להקריב את הילדים שלכם לתוכנית ההזויה של הפיכת ישראל ל"מדינת כל אזרחיה", כלומר מדינה עם רוב מוסלמי, רוב שיעולל ליהודים את מה שמעוללים מוסלמים בכל מקום שבו יש מספיק מהם לטיהור אתני ולרצח עם ? לא הספיקו פרעות הערים המעורבות להבין מה יכול לקרות פה? מה יועילו כוחות הביטחון שהקמנו  אם בגצ בשבתו כריבון מורה למשטרה להגן על זכויות הפורעים – מפניכם?  

אל תאמינו למרצים השקרנים שלכם שאומרים לכם שאין אקדמיה בלי דמוקרטיה. מזמן אין פה דמוקרטיה, ולכן אין פה גם אקדמיה. אקדמיה היא זירה לכל הדעות והרעיונות. שמעתם לאחרונה דעה אחרת מזו שהשליט רוצה שתשמעו? אם לא, אתם לא באקדמיה; אתם במחנה לחינוך מחדש.

שאלות למגיני בג"צ

אם אתם באמת רוצים דמוקרטיה, קבלו את רצון העם כפי שבא לביטוי בבחירות. אין דמוקרטיה אחרת. הדמוקרטיה האחרת, המהותית, משמעה דיקטטורה תחת שלטון בגצ.

מיעוט מזערי, מעשירי המדינה, הם אלו שנהנים מקיומו של בתי משפט שאינו כפוף לחוק-  על חשבון כולנו, גם על חשבונכם. ואולי גם שלושת המנדטים של מרצ  – לא צריך אפילו לעבור את אחוז החסימה למימוש האג'נדה האנטי ציונית שלהם.

אבל אתם? הציונים?

אתם שמשרתים או ששירתם בצבא וסיכנתם את חייכם לשמירה על מדינת ישראל? אתם מוכנים עכשיו לפרק אותה לחתיכות למען אגו של אדם אחד  המקריב את חייכם בכפיית הוראות פתיחה באש שמסכנות את חייכם ואז מעמיד אתכם לדין על מילוי תפקידכם בגבורה?

הייטקיסטים, אתם מוכנים לוותר על כל ההישגים שלכם ולפשוט רגל למען המוסד שביטל את הזכות לבצע חוזים, שנטל לעצמו את הסמכות לקבוע במקומכם מה כוונתכם המהותית בשעה שחתמתם עליהם?  

שפחות חרופות, באמשלכן?!? מה קרה, קצת זקנים לבנים בממשלה וזהו, נמכרתן לעבדות? אם באמת כל כך קל לשעבד אתכן  – אתן לא צריכות דמוקרטיה – אתן זקוקות לאפוטרופוס. קשה שלא לבוז לכן, פריבילגיות מפונקות ובכייניות. תתבגרו כבר!

יום העצמאות הראשון

מדינת ישראל נמצאת כעת ברגע מכריע, אנחנו כבר במסדר. השיבוצים כבר נחתמו – מי לחזית, מי לעוני, מי לרעב, ומי לחיים ומי למוות. שום לבן לא יגיע. זה רגע האמת – לפרק את הלהקה שהקמנו פה יחד בשביל אגו מנופח אחד, או לעמוד יחד בטלוויזיה ביום העצמאות ולשיר יחדיו את שיר השלום.

כולנו תלויים עתה רק ביכולת שלכם להתפכח ולהבין מהר ש"מה כבר קרה?" כולה – שני שופטים. אל תצפו מהממשלה לוותר. אין לה מנדט. היא נבחרה על ידי הרוב במדינה להוביל לשחרור העם מעריצות בגצ. ויתור הוא לא רק מעילה באמון הבוחר אלא בגידה בדמוקרטיה. האמיתית לא המהותית.

מי ייתן ותצטרפו אלינו לדמוקרטיה, ואז זה יהיה יום העצמאות הראשון של המדינה מזה כמה עשורים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: