רגרסיה ושמה טראמפ

ארצות הברית של אמריקה בחרה אמש את הנשיא המטומטם בהסטוריה.

האדם הזה, מן הסתם קיבל את ההשכלה היקרה ביותר, אבל הוא קיבל אותה מזמן. לכן הוא לא מכיר את התיאוריות של המציאות. שהיא כמובן, המציאות.

האדם המטומטם הזה לא מצליח אפילו לתפוס, שדמוקרטיה אינה "שלטון העם", אלא , כמה פשוט, הערכים של המפלגה הדמוקרטית שנקבעו מראש לפני הבחירות.

הוא לא מבין שאין דבר מסוכן יותר מאשר למלא את רצונו של העם. העם אלים, נבער ומסוכן כל דמוקרט יודע זאת – ולכן אסור למנהיג דמוקרטי באמת להגרר אחר רצון העם, אלא עליו לעצב את הרצון ולקחת החלטות בניגוד לרצון העם.

טראמפ בור מכדי לדעת, שתקשורת לא נועדה לדווח על תופעות במציאות אלא מוטלת על כתפם ההחלטות מה טוב לעם הבור והנבער ושחובתם של כמה עשרות אלפי אנשי מדיה להנדס את התודעה. גם באמצעות מניפולציות ושקרים.

הוא אינו תופס שמאז פוקו במחצית השניה של המאה ה-20 אין דבר כזה "שקר". יש "אמונות" שמדירות אחרות מהשיח.

תפקידה של התקשורת הוא לקבוע מוסד כוח בשפה, שהיא המציאות עצמה, שתדיר את כל מה שפאשיסטי, שובניסטי וגזעני, שזה, כמובן, כל מה שלא "דמוקרטי" – כלומר – ערכי המפלגה האחת.

האיש הטיפש הזה לא מבין זאת וחי עדיין בעבר – כאילו דמוקרטיה משמעה חופש דיבור לכל.

האמת הפוכה, כמובן. חופש דיבור הוא רק לדמוקרטים בעל הערכים הנכונים וכל מי שאינו כזה, משטרת הפוליטיקלי קורקט תדאג להדיר אותו מהשיח משמע- להשתיק לנצח . בשם הדמוקרטיה, כמובן.

המוח של טראמפ פשוט מכדי לקלוט, שזה לא חוקי, על פי חוק בינלאומי מדומיין, לכנות "מסתננים לא חוקיים"- לא חוקיים. הוא סבור בטפשותו- ש"לא חוקי" משמעו "לא חוקי". עד כדי כך אינו תופס מחשבה דדיאלקטית מורכבת. גם אני לא, אגב.

טראמפ כל כך וולגרי עד שלעיתים הוא נשמע כמו מירב מיכאלי – האמיצה ומשולחת חרצובות הלשון בחירות ללא חת.

אלא – שהוא לא מבין שכגבר מערבי לבן – אסור לו להתבטא כמו שמותר לאישה. למדונה הקדושה מותר להציע מציצה כשוחד בחירות באסיפת בחירות אבל לו- אסור רטרואקטיבית לומר "כוס" בשיחת גברים שהוקלטה בסתר לפני 11 שנה, שאז כוס היה חוקי במדינות מסויימות, וגם האביזר המשלים אותו – אבר המין הגברי.

לא משנה כמה זמן ייחיה, הטמבל הזה לא קולט, ששחורים הם נחותים מלידה, שנשים נולדו מקופחות וכל דבר מרגע הלידה הוא רק קיפוח מתמשך על ידי אנטרפלציה למנגנוני המדינה הדכאניים, ומיקרו-אגרסיה- שהיא – התקפה על נשים גם שאין התקפה על נשים.

לא חודר לגולגולת העבה שלו ההגיון המוצק ברעיון לסווג ולמיין אנשים לפי גזע ומין, כדי שיהיה קל יותר לקבוע באופן נאות את דרגת הנידחות שלהם מהשיח הקפיטליסטי-שוביניסטי-מערבי הדכאני, כדי להצליח להלחם למען חברה שיויונית שאינה מסווגת בני אדם.

הוא לא מבין שלשנות את המין זה בבחינת – להשאר בדיוק מה שאתה "באמת" גם שכשאין בנמצא אמת, בכלל. לא מבין את זה. הפרימיטיבי. הוא לא שמע אפילו על תורתו המכוננת של אדוארד סעיד שהוכיח איך המערב כונן את המוסלמי כאלים ולא-ראציונלי על פי תיאורים שלו ככזה. ולמרות שאף אחד כנראה גם לא נתן את הדעת, מלבדי כנראה, לתוספת המשפט של סעיד – שעל פיה אין זה משנה כלל אם המזרח היה כזה גם לפני שהמערב כונן אותו כנחות.

תפיסת יחסי הסיבה מסובב של טראמפ היא ריאליסטית נאיבית באופן מכמיר לב ממש.

הזמן אצלו – ליניארי- כאילו לא היתה תורת קוונטים ויחסות. נדמה לו בנאיביות שלו, שלא יכול להיות שהטרור שלפני שהיה כיבוש – היה בגלל הכיבוש.

דביל, אבל כל זה ניחא.

האיש הזה כל כך מטומטם עד שהוא לא מצליח להבין למה אישה מוסלמית אמריקאית מאשימה אותו על כך שהוא דורש סינון של מסתננים מוסלמים, למצוא את הג'יהדיסטים מביניהם, שעלולים להרוג אותה ואת משפחתה בפעולת טרור.

הוא אינו קולט, הדבר הכי דמוקרטי, הכי נטול הבחנה בין דת, גזע ומין, זה פעולת טרור חסרת הבחנה שבה כולם מתים באופן השיוויוני ואין הבדלים בין צבע גופה מרותשת אחת למשניה. הדם של כולם אדום באותה המידה בדיוק. האיש הזה בור מוחלט.

אין לו מושג מהי המציאות האמיתית – כלומר- שהמציאות לא אמיתית – אלא שמה שאמיתי זה התיאוריה. של פוקו, של מרקסיזם לדורותיו, של חוגי המגדר. הוא בטח אפילו לא מכיר את המושגים שמתארים באופן מדוייק את המציאות שהיא התיאוריה ללא מציאות.

מושגי יסוד כמו "הסללה" "הסגברה" וכל המילים הללו שמותר למירב מיכאלי להגיד – או להמציא, כראות עיניה- על פי זכותה המולדת, כאישה חסרת זכויות.

כמה בורות באדם אחד!

הוא נאיבי לכדי האמונה שהמציאות קיימת ושעם שכל ישר בלבד ניתן לעשות דברים למען המולדת שלו. איש מיועציו לא לחש על אוזנו , ש"מולדת" זו מילה גסה, פאשיסטית, מדירה, מקפחת והופכת מסתתנים ללא חוקיים. או, שלא יפה לדאוג לזכויות של אזרחים כי במילה "אזרח" מגולמת כבר המילה "גבולות" ו"פריווילגיות" בעולם מהונדס ומדומיין של אנושות אחת החיה בהרמוניה ללא גבולות, סיווגים או שונויות בין תרבויות. לא קולט את הרעיון הנעלה והנשגב ששונות שלא קיימת כי "אדם הוא אדם הוא אדם" אבל חובה לקבל את האחר, למרות שאינו קיים כי הוא תמיד "אני", ודווקא משום שהוא אחר , הוא לא אחר אלא זהה בכל – לכל- בשם רב-תרבותיות שמקדשת מגוון אנושי. שאינו קיים, כמובן.. איך הוא לא מבין את זה, המטומטם הזה?!

ומאחר שהטקסט הזה יתקבל בחוגים מסויימים שבהם אני מסתובבת כאמת פשוטה וברורה – זו הסיבה שהמטומטם הזה, שהבעיה העיקרית שלו היא שהוא עילג וולגארי הוא האדם החשוב ביותר לתבונה בכל תולדות האנושות – יותר מאריסטו, ניוטון ואיינשטיין גם יחד – כי מהיום אולי יתחילו להבין שהטמטום האמיתי, הפתולוגי והסופני- מוטל דווקא לפתחם וכך תעצר ההדרדרות המואצת במדרון משופע – כל הדרך אל קצה המוחלט של התבונה. ושעל כן התרופה לאובדן התבונה היא אדם שלא חוטא באף אחד מהחטאים לתבונה: עודף אינטלקטואליזציה של המציאות, מחשבה דיאלקטית סותרנית שמדירה את המושג "קריטריון" ועל כן היא מחשבה שרירותית, כלומר – לא-מחשבה כלל.

טראמפ אינו חוטא בגזענות ולכן לא חושב שכל המוסלמים רוצחים ו(כפי שזהבה שלנו מאמינה ) לכן ניתן לסנן את הטרוריסטים.

הוא לא חוטא במחשבה שאישה היא ייצור כל כך שברירי וחסר אונים עד כדי כך שמחשבות של גבר שנאמרות בשיחה פרטית הן בבחינת אונס קבוצתי של כל הנשים בעולם.

הוא לא חוטא בצדקנות שרירותית מאותו בית יוצר של פרוגרסיביות, שעל פיה, למשל, מגיע פרס לשוברים שתיקה על "עמידה איתנה מול קונסנזוס" – קריטריון שעל פיו מגיע פרס נובל לשלום ליגאל עמיר.

למעשה הוא לא חוטא במחשבה ש"קונסנזוס" זה רע – אלא שהוא בפשטות – "רצון רוב העם" כשהכוונה ל"עם" האמריקאי למול הרצון של המיעט – לכפות רב-תרבותיות שכל משמעותה היא – לרסק את התרבות של הרוב האמריקאי טראמפ אדם פשוט, חסר השכלה פרוגרסיבית. הוא בבחינת רגרסיה מוחלטת לה, ואלוהים שבשמים – תודה לאל, שכך!

תוצאות הבחירות אינן ניצחון. הן ההתחלה . הכל תלוי עכשיו עד כמה יצליח לעמוד אל מול הכוחות האדירים של הפרוגרסיביות שילחמו בו מלחמת חורמה על המשך כפיית הטירוף שלהם על העולם כולו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: