נפילת השביט

בסמיכות זמנים מעוררת חשד, כתב "הארץ" ארי שביט הודה שהוא היה זה שהציף את הבעתיות של אי הסכמתו של עראפת להסכים להודות שהוא מכיר בזכותה של מדינת ישראל להתקיים-  ופתאום צצה מאי שם אמריקאית שנזכרה לפתע שהיא לגמרי טראומטית מהטרדה מינית של שביט מלפני כמה שנים. מסתבר לכולנו ששביט "תפס את ידה בצורה מוזרה" ומאז היא מחוללת.

אני לא מרמזת, חלילה, שחבריו במערכת עשו לו סיקול ממוקד על סטייה כפולה מהקו הנוקשה  של "הארץ":  גם לגלות סממנים של תקופות ציוניות אפלות -וגם לומר את האמת לקוראים.

אבל כמה ימים אחרי זה ארי שביט מתראיין אצל אברי גלעד – ומכה על חטא טעותו בתמיכה ובקידום מסירת הגולן לאסד תמורת שלום.

עכשיו, זה לא נוח לי, כי לא נאה לשתות לאדם את הדם בקשית ישר מהוריד, דווקא בשעה שהוא עצמו מודה שטעה. הוא ראוי להערכה על כך- אבל, ואין מה לעשות, האבל הזה קולוסלי – איך שהוא חוזר בו גרוע יותר מאשר לא היה טורח:

ראשית, הוא לא חושב שזה עניין כל כך דרמטי. בסדר- נו, כולה קדמתי רעיון שאם היה מתקבל חלילה, דעאש היו בכנרת.סבבה, נו. אמרתי כבר שזה היה רעיון רע. אז זהו, מה כבר עשיתי? זה נראה רעיון טוב, לשעתו.

מה הכוונה "לשעתו"?! לפני 2000 שנה? הטירוף פרץ בסוריה ממש בסמוך ליוזמה האימבצילית הזאת! אז אם היתה יוצאת לפועל, היינו יכולים כולנו להנות מיומיים וחצי של שלום יציב ואמיתי. מה? לא שווה את כל הגולן בשביל זה?

מייד הוא ממהר להבטיח, שהוא נותר עדיין טוב, מוסרי ושפוי: "אני עדיין נגד מתנחלים"… יופי. סוף סוף מוצאים קריטריון במחנה הזה. מיהו הטוב ? השונא את המתנחלים … (ברור למה: כי הם הרי אנשים מלאי שנאה. ואנחנו הטובים שונאים שונאים) זאת, למרות שברור לו שאין שום פתרון אפשרי עם הפלסטנים. אז למה אתה נגד מתנחלים? .למה, מה עשו לך?! כו-לם פסולים אישית בגלל שהם מתגוררים בישראל, במקום שבו מממשלת שמאל עודדה אותם להקים שם ישובים? הלוא שמעון "במותו ציווה" פרס הקים את ההתנחלויות בעצמו! שימון! מהטובים…!.

במקרה הגרוע ביותר אפשר לראות בעצם החזקת השטחים – מכשול לשלום. אלא שהוא עצמו מעיד – שלדעתו לא יהיה שלום.

אז זו האינדיקציה לאדם טוב? "להיות נגד מתנחלים"?

אתם שם, באינדוקטרינציה של הברנז'ה, – לגמרי לגמרי מפגרים?! שנאה מופשטת, נטולת סיבה,- ולמעשה -גם עוד כשהיתה לכך סיבה אסטרטגית ועתה עוד יותר כשברור שאם אתה טועה- אז הם צודקים?!

מה עבר לך בראש? שסתם – אנשים פה לא רוצים שלום? אינך תופס, לפחות עכשיו – שההתנגדות לתוכנית האידיוטית היתה משום שמה שהעיוורון האידיאולוגי שלך גרם לך לא לראות – ראה כל ילד בן תשע? שאין שום סיכוי, אפילו לא כזה השואף לאפס?! שגם אם דעאש לא היה פורץ – אסד – ששוחט עתה את בני עמו – היה מנצל את היתרון האסטרטגי ושולח "ארגונים" ש"אין לו שליטה עליהם" להשתין על ישראל מרמת הגולן? !

וכך – שאם אתה מבין עכשיו – שלא משנה כמה היה יכול להיות נפלא- שלום עם סוריה – לכל הנפלאות הזו לא היה סיכוי מלכתחילה וגם – כשאתה מבין שגם עם פלסטינים זה לא עומד לקרות – מה יש לך עוד לחפש בשמאל- למעט פאטיש עדרי של האשליה של המצאות בין ה"טובים" ( אלו ששונאים את האנשים ה"נכונים" בלי שום סיבה, בעצם)?!

כשאני הבנתי לפני כמה שנים שהדעות השמאלניות שלי לא מחזיקות מים זנחתי אותן. לחלוטין.

מה ששביט אומר פה, בעצמו – שגם הוא מבין שהדעות של השמאל מוטעות בעיקרן ובמהותן, שהן עיוורון שממית אסון – אבל למעט כל הענין הזה עם הדעות – הוא עדיין שמאלני טוב.

שמאל זה לא מועדון חברים, לא קבוצת תמיכה, לא זהות , דת או גזע – כל מה ששמאל זה רק דעות!

איך אדם אינטלגנטי מצליח להשאר שמאלני בלי הדעות השמאלניות שלו?

ואם ככה, אולי נעשה עוד צעד אחד קטן ונבין – שאם שמאל וימין הן רק שתי צורות לקרוא את המפה , שתי אסטרטגיות להשגת אותו הדבר – שלום , ואם לא אז לפחות ביטחון  ושצד אחד מתגלה כטועה בכל הקונספציה של מסירת שטחים לערבים תמורת שלום זה אומר שהצד השני לא מורכב כולו מרעים מחרחרי מלחמה אלא, מאנשים שאידיאולוגיה לא סימאה אותם לראות את המובן מאליו ?

והוא אמנם אומר את זה – בהקשר של השאלה האם לתקוף את הגרעין האיראני, וכך יוצא- שבשלוש הסוגיותה מהותיות ביותר: הראשונה, בעניין השלום עם אסד- שמתגלה לו שהשמאל טעה טעות מטורפת ממש.

שניה, שהשמאל טועה גם בסוגית הפלסטינים ו-שלישית, בשאלת תקיפת איראן השמאל לא בהכרח צודק .

אז לא נפל האסימון, שלפחות על פי שהוא עצמו אומר – כל הקונספציה של השמאל – בכללותה – מוטעית ובאופן קטסטרופלי וקרסה בקול חבטה עזה?!

אני הולכת ומשכנעת יותר ויותר – שבענין ההטרדה המינית – נעשה לו סיכול ממוקד כבוגד במחנה הצודקים ששונאים מתנחלים. הייתי רוצה למצוא סימפטיה גם כי הטרור הזה של נשק ה"הטרדה" הוא סכנה לחופש הדיבור יותר מפתיחת או סגירת תאגיד תקשורת – כי בעזרתו מחנה השמאל שומר על כך שמשמאל לא יוצאים, אלא שמשורה ישחרר רק המוות האיטי בייסורים של התמודדות עם פוסטמה שנזכרה פתאום שמשכו לה את היד בצורה מוזרה ועכשיו היא מחוללת – למרות כל זאת לא מצליחה למצוא את האמפטיה הזו למול אדם שתמך והשפיע לקדם רעיון כל כך מופרך ומסוכן, ועדיין לא מצליח להבין מה רוצים ממנו: טעיתי, נו? לא הייתי היחיד, עוד אנשים טעו. טעה, טעות, טעינו. נמשיך הלאה לטעות הבאה. אני אדם טוב, שזה אומר – שאני טוב יותר למרות שאני טועה , מאלו שהם רעים, כי הם צודקים…

אפשר לצעוק עד מחר על "חופש עיתונות". אבל המשוואה ברורה לכל איש מדיה: במדינה הפאשיסטית מותר להתגנב לחדר השינה של ראש הממשלה להציץ לרוה"מ בתוך התחתונים ולדווח בלעג על קוטן היריעה. אבל אם חלילה יתגלה שנותרו בך שרידים של ציוניות ויושרה –  תוך שניות אתה במרתפי השטזי  של חבריך בדסק – על סטוץ מלפני שנים.

‏ראשון 30 אוקטובר 2016‏

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: