חיסול הדמוקרטיה על ידי גניבת מנדטים

27850968
בישראל מתקיימים מאות מאבקים חברתיים של אזרחים, שדורשים לקבל מהממשלה את מה שהם סבורים שמגיע להם. כל מאבק כזה הוא מאבק קטן שכוחו מוגבל, אם רק היו מאחדים את כל המאבקים — היה נוצר כוח אדיר – כל כולו של העם.
לא הגיוני ?
 
בוודאי שלא.
 
 
"העם רוצה צדק חברתי"- סלוגן נהדר שנגה על ידי קופירייטר – בלי שום הבנה חברתית, פוליטית או בכלל. זה רק סלוגן.
 
כי, מיהו העם?
 
ה"עם" הוא אוסף התביעות, הרצונות והדרישות של כל פרט במדינה. העם מיוצג בכנסת ובממשלה על ידי נציגים של כל הציבורים, שם נאבקים ביניהם הנציגים שלכם -כנגד הנציגים של אזרחים אחרים. וזוהי הדמוקרטיה.
 
בזמן המחאה החברתית כשהראה היה שכל המאבקים התאחדו יחד – האיחוד הזה לא היה אלא אשליה. מה אכפת לקבוצה אחת לתמוך בשנייה -המנוגדת לה, כל עוד ממילא לאף אחד מהן אין גישה לתקציב? מה אכפת לערבים לסרב להיות אוייבים (כל עוד היהודים משרתים את מטרתם)? 
 
המחאה נבעה כולה מתוך אמונה ילדותית כאילו הממשלה מחזיקה אצלה משאבים כספיים ש"העם" לא נהנה מהם וכולם הולכים לסיגרים של ביבי ועל כן המטרה האחת היתה להביא לשינוי על ידי הפלת ממשלתו. (בפועל, המחאה רק פגעה בצמיחת המשק והרחיקה את הסיכוי להשיג כל אחת מהמטרות של המאבקים)
למעט הפלת השלטון אין ולא יכולה להיות מטרה משותפת לכל המאבקים. כי לא באמת קיימים במציאות משאבים שהממשלה סתם ככה שומרת לעצמה, ואם רק היו פותחים את הקופה, הכסף היה מומטר על כולם. וכך – כל המאבקים למען תוספת תקציב – באים בהכרח אחד על חשבון השני.
 
יש תקציב, (אולי הוא מנוהל בבזבזנות, אבל כל בזבזנות היא שולית). התקציב אינו אינסופי. מחאת העגלות מתנגשת עם מחאה להורדת מיסים. (מישהו הלוא צריך לשלם על זה). הוזלת קוטג' עלתה במחיר מכירת תנובה לסין ותרמה כך לגלובליזציה שמתנגדיה מוחים נגד אלו שרוצים שירותים זולים אבל לא רוצים "הסללה" של תלמידים למקצועות שהיום נעשים במקומות חרוצים יותר בעולם או ביבוא כוח אדם זול מאפריקה, כנגד תושבי תל אביב ש"מארחים" אותם על כורחם, כשמולם נאבקים אירגוני "זכויות" אדם וכן הלאה.
 
הרעיון לאחד את כל המאבקים הומצא מזמן. הוא נקרא דמוקרטיה, ויחד – בשקלול כל הרצונות של העם, מתקבל סוג של צדק חברתי. אולי צנוע מדי ומאכזב – אבל זה המקסימום שניתן להגיע אליו.
 
הטעות היא במילה "עם" – כאילו מדובר ברצון אחד, שממשלה אחת מונעת ממנו להתממש. למעשה, כל רצון מסוכל ומסכל רצון הפוך לו. השלטון הוא הגוף שמאזן את כל המכלול הזה.
 
הדרישה הילדותית והטפשית לכוח ל"עם" – הניב בסופו של דבר כוח לאדם אחד – סתו שפיר – שרכבה על הגל ואספה לעצמה את כל האנרגיות של "איחוד" המאבקים כולם.
 
סתו שפיר היא "העם"…
 
אם המחאה היתה צולחת, והממשלה היתה נופלת , ואפילו אם כל מנהיגיהם של כל המאבקים היו היחידים שמרכיבים את השלטון – מה היה קורה אז?
 
פשוט מאד. מה שכבר קורה היום.
כי איחוד כל המאבקים אינו אלא זירת המאבקים אלו באלו – בכנסת ובממשלה
תאמרו, לפחות היו עולים אנשים טובים וראויים במקום  המושחתים שחושבים רק על עצמם?
 
ראשית, אין כל חולק על כך שהנבחרים מושחתים. ומי לידנו יתקע, שעסקני המאבקם הציבוריים – אינם כאלו? או לא יושחתו כמו אולמרט למשל שעלה על המנדט מהעם להלחם בשחיתויות ?
 
שנית, הממשלה מושחתת אבל לא עד כדי כך מושחתת. התפיסה הילדותית כאילו ראש הממשלה מחזיק את כל הכסף של המדינה מתחת לכרית יחד עם ערימת הבקבוקים של שרה- היא התפיסה שמניחה שחיתות מוחלטת.
 
או בטענה שמקורה בפרנויה נאו-מרקסיסטית כאילו הממשלה מחלקת את משאבי המדינה לחברים הטייקונים ( ומי יוציא את הגז מהאדמה? הפרולטריון? )
 
 
ואני לא טוענת של גונבים, מבזבזים או עושים עסקאות שאינן במאה אחוז רק לטובת העם, אבל יש מערך בלמים ואיזונים לשלטון. מי שרוצה להיבחר שוב, עליו להגביל את כמות השחיתות כך – שלפחות לא ייתפס.כך שיש להניח שכל הגנבים המושחתים יחד לא מצליחים לגרד בכמות כזו, שמישהו בכלל היה חש בחוסר
 
למעשה, הממשלה מייצגת את כל המאבקים באופן הרבה יותר מדוייק. היא מחלקת את הכספים הציבוריים לבניית כבישים ותחבורה ציבורית גם למקומות שבהם ה"עם" כל כך חלש עד שהוא לא מגיע אפילו למחאות אופנתיות, לחינוך, לביטחון (כן נכון, ביבי קנה 3 צוללות מיותרות על חשבוננו כדי להחביא בהם את השמפניה – כדי לרוקן אותם ולמחזר את הבקבוקים)
 
ולמעשה – לכל צורך קיים של העם. העם באמת.
 
זה לא תמיד מספיק ולעולם התקציבים למגזרים מסויימים נדמים מיותרים בעיני אחרים (אנשי מאבק בעד סבסוד הצהרונים מוחים גם נגד תקציבים לחרדים, חרדים לא מעניין אותם דיור מוזל במרכז (הם חיים בצפיפות איומה ולא מתלוננים).
 
שוב, לא נטען כאן שבאופן מיטבי, נקי משיקולים צרים של פוליטיקאים , משקולים מוטעים ומשחיתויות. תתבגרו, העולם לא מושלם ולעולם לא יהיה.
השלטון אינו מושלם, השלטון הנוכחי בוודאי שלא. היה יכול אולי להיות שלטון יותר טוב, וגם – יותר רע.
 
אבל כיום אם מתעלמים לרגע מדקטטורת הבג"צ , (שבין היתר גם מכלה את תקציבי המדינה כשהיא מחלקת אותם בנדיבות בכל עתירה למען פלסטינים, מסתננים, מונעת הכנסות עצומות מפיתוח יו"ש – שהיו גם פותרות את יוקר הדיור) – אנחנו חיים בדמוקרטיה, שהיא – שלטון העם.
 
אף אחד לא יכול לדבר בשם העם כי העם הוא אוסף רצונות מתנגשים. ומי שמדבר בשם ה"עם" – כל מה שהוא רוצה זה רק לזכות בכוח המונים על ידי זריעת חול בעיניהם – ולתפוס את מקומו בעמדות הכוח – כמו מודל סתו שפיר ומשם לעשות את אותן הצגות שהיא עושה כשהיא רוכבת על אופנים ועובדת על כולם בעיניים – כאילו הוא נלחם למען ה"עם" . (אלא אם מדובר במתנחלים, בדתיים, בעצמאים, ובאנשים שלא רוצים לשלם עשרות אחוזים של מיסים).
 
מאחורי כל מי שמדבר בשם "העם" מסתתר פאשיסט קטן תאב כוח, שבעיניו העם זה הוא.
 
והגרועים מכל הם הפאשיסטים הקטנים והשקרנים שמוכנים לחסל לא רק את השלטון הנוכחי אלא את השיטה הדמוקרטית עצמה
 
הם הקוראים לאזרחים להתפקד למפלגות שהם לא מצביעים להן כדי להחדיר דרך הפריימריז אנשים שיאבקו את המאבקים – שבוחרים המפלגה האמיתיים לא הצביעו בעדו.
 
האיש הזה בסרטון הוא אבי רעיון ה"ליכודניקים החדשים", קבוצה שמשווקת לכם את הרעיון – שכדי להיטיב עם ה"עם" – נחוץ לרמות ולגנוב את המנדטים שהעם מעניק למפלגה אחת – על ידי החדרת אנשים בעלי אג'נדה משל מפלגות שונות בתכלית.
פוליטיקאים הופכים מושחתים עם הזמן.
הליכודניקים החדשים לא חיכו אפילו שהזמן ישחית אותם התחילו מייד עם שחיתות ,כזב וגניבת דעת.
 
לקומץ האימבצילים האלה יש השפעה הרסנית ביותר על הדמוקרטיה גם כשהם לא חדלים להכשל. הם כן מצליחים להחדיר אי-אמון בכל המערכת הדמוקרטית ומתעורר חשד בכל אחד מ-120 הנבחרים – שמא הוא שתול שעלה בדרך של גניבת מנדטים.*
 
* רק במרצ וב'יש עתיד' לא ניתן לחשוד. אלו לא מפלגות דמוקרטיות – אין בהן בחירות פנימיות, כך שאם הדמוקרטיה חשובה לכם – כל מה שנותר הוא להצביע רק למפלגות לא דמוקרטיות ….
 
 
 
 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: