השקרים שהביסו את עצמם

בנעורי בשומר הצעיר, הגענו למחנה עבודה (אני נדהמת כעת שכך כינו את ההתנדבות בקיבוצים!). יחד איתנו בקיבוץ היתה קבוצה נוספת, של חב'רה בגילנו שהיו, מה שנקרא אז – טעוני טיפוח. אנחנו פשוט קראנו להם – ערסים.
שמענו מהם את התדהמה שלהם מגילוי הקיבוץ: שהוא יפה, נעים, חופשי.
מסתבר, שכמו שכל ילד פולני קטן שמע אצלו בבית שאם הוא לא יאכל יבוא שוטר, ככה אצלם בעיירה ילדים שלא מתנהגים יפה – שולחים אותם לקיבוץ.
הם היו בטוחים ש"קיבוץ" זה מוסד לעבריינים צעירים
————————
לפני כמה שנים התחלחלתי לגלות בתגובות של ווינט, ימנים שבחלו בדמוקרטיה ורוצים שלטון פאשיסטי.
שלטון פאשיסטי, שתמיד מתאפיין באופי דיקטטורי, הוא שאיפה אמיתית רק עבור אלו שיהיו ממש בשלטון. משמעו, כוח גדול לשלטון, על חשבון חירויות הפרט. ומי יכול היה לרצות בדבר כזה, למעט מי שחושב שהוא יהיה השליט?
היום ברור לי שהם טעו שלא באשמתם. כאשר מערכת תקשורת משומנת ושקרנית באופן עקבי , המכנה את הדמוקרטיה הקיימת הלכה למעשה – "פאשיזם", ומייחלת לשלטון"אליטות" אוליגרכית דכאנית שאותו היא מכנה "דמוקרטיה" – מה הפלא שאנשים רוצים "פאשיזם" ושונאים את ה"דמוקרטיה"?
—————–
במשך יותר מעשרים שנה שולטת פה תקשורת מיינסטרים שכל כולה מבוססת על שקרים. חלקם כדי לשמר את השלטון הדכאני של האליטות שהפסידו בבחירות, וחלקם, מתוך פחד לא ראציונלי, שאם לא יסתירו מהעם את האמת על פלסטינאים, על מיעוטים, על מחבלים, ועתה – על מסתננים – ההמונים הנבערים והמתלהמים יצאו לרחובות לעשות בהם שפטים.
——————
אבל למרבה אסונה של התקשורת, שכל כולה מונחת בכיס של אליטות ישנות ובעלי ההון, פרצה מהפכת המידע של הרשתות החברתיות. התקשורת הנלעגת עם כל העיתונאים "החוקרים" היא היחידה שעדיין לא גילתה את המהפכה, ועל כן ממשיכה לשווק את אותם שקרים ישנים, ולא מבחינים שם שהם רק מלעיגים את עצמם עוד יותר, עם שקרים שכבר אין להם שום כיסוי.
אם היה פייסבוק בתקופת אוסלו כולם היו יודעים שממשלת רבין ביטלה את הדמוקרטיה ומכרה את ההסכם תמורת מכונית יפנית
לא עבר יום אחד מאירוע הלינץ' החמור בג'נין, וכבר כולם יודעים שהתקשורת ששיבחה את השוטרים הפלסטינים על מניעת לינץ', שיקרה ביודעין לציבור, שגילה בכוחות עצמו ששוטרים פלסטינים היו ממובלי הפרעות ביהודים.
אבל התקשורת כלל לא ערה לכך, ומגישי חדשות ממשיכים לדבוק בשקר שנחשף כבר, בפנים חמורי סבר, כמו פעם, בשנות השמונים, כשהיה להם מונופול על האמת.
——————————
לשקרנות יש תוצאות. ובמקרה שלנו, היא פגעה כמו בומרנג גם בשקרנים עצמם וגם במטרות שלהם:
– אנשי התקשורת היו הקורבן הראשון להאמין בשקרים של עצמם. לכן הם חיים לחווייתם האמיתית במדינה פאשיסטית-נאצית עם כלכלה הרוסה וממשלה מושחתת. זו הסיבה שהם מדוכאים תמידית
– המחנה שאותה השקרים רצו לשרת – השמאל הישן -היה המחנה היחיד שקנה את השקרים, וכך הפך מטומטם. ובברירה הטבעית של זירת המאבק בין הרעיונות – המטומטם הוא זה שלא שורד.
ראו את מרצ, שמשווקת היום לבוחריה את שקר 10 המנדטים: גלאון, המועמדת היחידה שישרה מספיק לא לקנות לייקים מזוויפים, זוכה לממוצע של 3 לייקים על פוסט מצולם. זו הפרופורציה האמיתית של כוחה.
10 המנדטים הם המקסימום שתקבל מפלגת העבודה. כל מי שנותר בו מוח, נאחז בו בשתי ידיו בשעה שנמלט מהמחנה הזה. נותרו רק אלו, שבניגוד לכל הגיון התעקשו להאחז בשקרים העצמיים שלהם, ולא לראות את המציאות הזועקת יום יום לקריאת השכמה
– השקרים, שנועדו למנוע התממשותן של נבואות שחורות משחור, והתייחסו אל העתיד הדימיוני כאילו הוא כבר כאן, ממש – – מביאים אותו לכאן, ממש. במו ידיהם. הציבור, שהוטעה לגבי מושגים כמו 'דמוקרטיה' ו'פאשיזם' – גזר מכך שדמוקרטיה זה רע, ופאשיזם זה טוב
כך המחנה של האליטות הישנות, ששולט בתקשורת ושקריה, לא השכיל להפנים שזמנו עבר. ששקרים נוסח סאלח שבתי כבר לא יעבדו יותר לעולם, שהעם, אותו "אספסוף מוסת ונבער" בעיניהם – עקף אותם כבר מזמן בסיבוב, צאצאיו מובילים את המדינה בתעשיה, בהייטק, במוסדות השלטון, במדע, למעט במקומות שבהם האליטות טרקו בפניהם את הדלת: האקדמיה, המשפט, האמנות והתקשורת עצמה, מחשש מוצדק שיאפילו עליהם גם שם, ואלו עוד עלולים לגלות לציבור את האמת.
——————–
אחת הדוגמאות המשעשעות ביותר במובנה הטרגי לתבוסה המוחלטת של התבונה לאחר שנים של הרס שיטתי, התקבלה אתמול ע"י מאזינה (האזינו כאן)  שהתקשרה לרדיו והלינה בפני ינון מגל, שמאחר שכולם מאמינים שביבי המציא את האירועים בצפון רק כדי להסיח את הדעת מפשעיו, אלפים יצאו לצפון והתעלמו מהאעזקות ה"מדומות". מסקנתה היתה שביבי צריך להשעות את עצמו עד שיובהר בשל מה הוא ממציא אירועים (לא באמת מומצאים), כדי לחמוק מהאשמות, (שקריות מן הסתם, ומאותו בית יוצר שהמציא את השקר הקודם). למרבה המזל, לא נגרם אסון לטפשים שיצאו צפונה. אבל זו הדרך המהירה ביותר להשמדה עצמית, של מי שמתעלם המציאות ומאמץ שקרים מהתקשורת רק כי זה מתאים לאידיאולוגיה שלו
——————–
את הנוסחה הזו טבע אבי השמאל החדש, הרברט מרקוזה, שקבע שאם קיים פער בין התיאוריה לתיאור המציאות כפי שהיא, לבין המציאות – אזי התיאוריה אמיתית, והמציאות משקרת
———————
במידה שהשתלבות במרחב מזרח תיכוני משמעה אימוץ תרבות השקר של האיסלם, אזי האליטות הישנות הוכיחו כי למרות הסנוביות האימננטית, הם הצליחו להשתלב כאן בעד כדי כך שכבר לא ניתן להבחין בינם, לבין המקור הערבי.
אלא, שמאחר שתרבות השקר היא מה שמביא לכך שהערבים הרבים ניגפים תמיד בפני היהודים המעטים, ברור, איפוא, שאסור לתת לאליטות של תרבות השקר להוביל פה מהלכים, תוך איבוד היתרון העיקרי שלנו. לא הנשק הגרעיני, אלא המוח היהודי, הספקן, הפקפן והחותר לאמת
——————

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: